Hiperinsulinemia...hiperprolaktynemia...nietolerancja prawidłowa glukozy

4 odpowiedzi
Witam

kilka dni temu dostałam wyniki nie pełne z endokrynologi 9są do powtórzenia w pewnej części) ale wiem juz ze mam na pewno ....nieprawidłowa tolerancje glukozy....hiperinsulinemie ....hiperprolaktynemie.....Kilka dni wcześniej odebrałam rezonans głowy gdzie mam zmiany wskazujące na sm i juz lekarz robiacy badanie powiedział ze musisze ciagle robic kontrole.....
Lekarz w poradni endokrynologicznej dający mi wyniki potraktował mnie jak pył na jego butach...czekał zebym jak najszybciej wyszła byłam u niego idąc o kulach 1 minute. nie dowiedziałam sie absolutnie nic co mam teraz zrobic ani gdzie leczyc ani co mam jesc i nie wiem gdzie mam sie z tym udać ani do kogo.Mam 43 lata,po posiłkach zasypiam bez ostrzeżenia i kontroli,bardziej to chyba można porównać do utraty przytomności. Boli często miedzy łopatkami,okolice żołądka bądź w ogóle brzuch. Mam zwyrodnienie kregosłupa stwierdzone z przepuklina i czekam na operacje neurochirurgiczna.Odkąd zachorowałam ciagle przybieram na wadze (obecnej wagi 80kg na 156cm) nie miałam nigdy a przyrost mam od poł roku.coraz bardziej swedzi mnie skóra szczególnie twarz,dekold,plecy...Czuje sie coraz gorzej i nie wiem gdzie sie udać ale potrzebuje pomocy
Witam Panią.
Jako fizjoterapeuta nie jestem w stanie zbyt dużo wskórać. Polecam zmienić endokrynologa na kogoś kto będzie lepiej podchodził do pacjentów (pewnie na tym portalu można kogoś dobrego znaleźć). Jeżeli chodzi o SM to potrzebna diagnostyka neurologiczna.
Pozdrawiam

Dzień dobry. W takim przypadku konieczna jest wnikliwa interpretacja badań oraz dokładne badanie przedmiotowe jak i podmiotowe. Niestety napisała Pani zbyt ogólnie o swoich dolegliwościach i wynikach badań.
Aby wykluczyc sm nalezy pobrac i zbadac plyn mozgowo rdzeniowy. Za takie badanie odpowiada lekarz neurolog, od tego moim zdaniem nalezy zaczac, aby moc sensownie oceniac pozostale objawy.
Szanowna Pani, niestety nie będę w stanie Pani pomóc, Logopeda zajmuje się terapią językową i poznawczą.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia,
Maria Kmiecik-Matrejek