Hej, w święta bożego narodzenia coś strzykło mi w plecach, po strzyknięciu przyjmowałem leki przeciw

3 odpowiedzi
Hej, w święta bożego narodzenia coś strzykło mi w plecach, po strzyknięciu przyjmowałem leki przeciwzapalne i przeszło, później sytuacja powtórzyła się w ciągu 3 miesięcy 3 razy. W międzyczasie wykonałem rezonans (Na poziomie L5/S1 - tylno-prawoboczne uwypuklenie krążka międzykręgowego modeluje worek oponowy i
spłyca zachyłki boczne z modelowaniem korzeni S1. Otwory międzykręgowe obustronnie spłycone.
Poza tym bez ewidentnych cech dyskopatii w zakresie badania.). Dziś aktualnie przy głębokim schyleniu czuję ból w lewym udzie i łydce, tak samo przy mocnym przeproście. Byłem u jednej fizjoterapeutki to kazała mi przyciągać podczas leżenie kolana do klatki i inne cwiczenia McKenziego z pochylaniem sie do przodu . Poźniej znowu mi strzykło podczas ćwiczeń i wybrałem się do innego fizjo, wymasował mnie, zrobił prądy tens i krioterapię na lędźwia i jest trochę lepie. Pytanie czy mogę jeździć na rowerze szosowym? On twierdzi, że tak bo przy pochylaniu do przodu nie czuje bólu. Może ktoś coś podpowie co dalej z tym robić? Na razie kazał mi kontynuować tylko przyciąganie nóg do klatki i będziemy robić krioterapię i prądy.
Dzień dobry, trzeba problem wyleczyć i wtedy można robić wszystko na co mamy ochotę włącznie z rowerem szosowym. Natomiast bez badania Pacjenta na leżance, ciężko "wróżyć z fusów". Ból kręgosłupa może wynikać z bardzo wielu przyczyn i bez dokładnego wywiadu i badania nie da się jednoznacznie dać Pacjentowi zaleceń, bo tak jak wspomniałem jest to niestety "wróżenie z fusów". Pozdrawiam.

Pewnie trzeba jeszcze popracować manualnie i dać więcej ćwiczeń, sama fizykoterapia to zazwyczaj za mało. Pozdrawiam!
Dzień dobry, polecam udać sie to fizjoterapeuty, najlepiej do osoby pracującej na codzień terapią manualną, pozwoli to poprawić stan funkcjonalny i dobrać ćwiczenia potrzebne do aktualnego stanu. Pozdrawiam