Hej, w święta bożego narodzenia coś strzykło mi w plecach, po strzyknięciu przyjmowałem leki przeciw

2 odpowiedzi
Hej, w święta bożego narodzenia coś strzykło mi w plecach, po strzyknięciu przyjmowałem leki przeciwzapalne i przeszło, później sytuacja powtórzyła się w ciągu 3 miesięcy 3 razy. W międzyczasie wykonałem rezonans (Na poziomie L5/S1 - tylno-prawoboczne uwypuklenie krążka międzykręgowego modeluje worek oponowy i
spłyca zachyłki boczne z modelowaniem korzeni S1. Otwory międzykręgowe obustronnie spłycone.
Poza tym bez ewidentnych cech dyskopatii w zakresie badania.). Dziś aktualnie przy głębokim schyleniu czuję ból w lewym udzie i łydce, tak samo przy mocnym przeproście. Byłem u jednej fizjoterapeutki to kazała mi przyciągać podczas leżenie kolana do klatki i inne cwiczenia McKenziego z pochylaniem sie do przodu . Poźniej znowu mi strzykło podczas ćwiczeń i wybrałem się do innego fizjo, wymasował mnie, zrobił prądy tens i krioterapię na lędźwia i jest trochę lepie. Pytanie czy mogę jeździć na szosie? On twierdzi, że tak bo przy pochylaniu do przodu nie czuje bólu. Może ktoś coś podpowie co dalej z tym robić? Na razie kazał mi kontynuować tylko przyciąganie nóg do klatki i będziemy robić krioterapię i prądy.
Dzień dobry,
Ćwiczenia zgięciowe, indywiduanie dobrane do schorzenia pacjenta, są bardzo pomocne w leczeniu stenozy, zrostów okołokorzeniowych czy w niewielkich kręgozmykach. Problem polega na tym, że czasami ćwiczenia zgięciowe potrafią przyczynić się do większego uszkodzenia struktur, które i tak są przeciążone codziennym "zgięciowym stylem życia" (siedzenie, schylanie, itd).
Sam, kiedy proponuje ćwiczenia zgięciowe, staram się ostrzec pacjenta: w pewnych rzadkich sytuacjach, może okazać się, że ćwiczenie zaszkodzi. To tak samo jak z lekiem- czasami może pojawić się działanie niepożądane.
Osobiście wróciłbym do fizjoterapeutki, ponieważ zaproponowała Panu leczenie przyczynowe, które jest o wiele skuteczniejsze niż leczenie objawów. Masaż lubi zdecydowana większość pacjentów, ale to nie jest droga do trwałego wyleczenia kręgosłupa.
Niech koleżanka sprawdzi, czy pierwotna diagnoza nie uległa zmianie. Jeśli nie, to prawdopodobnie będzie mógł Pan jeżdzić na rowerze, chyba że koleżanka (która zna więcej okoliczności Pańskiego schorzenia) stwierdzi inaczej.
Życzę powrotu do sprawności,
Dominik Zakrzewski

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Aby wiedzieć co robić trzeba mieć pełen obraz i przebadać Pacjenta w gabinecie. Proszę w Pańskim wypadku nie brać internetowych porad za pewnik. Pozdrawiam!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.