Hej, Jakiś tydzień temu graliśmy w koszykówkę (po dłuższej przerwie, mało rozgrzania). Wszystko b

5 odpowiedzi
Hej,

Jakiś tydzień temu graliśmy w koszykówkę (po dłuższej przerwie, mało rozgrzania). Wszystko było ok, bez skrętów, jedynie skoki, po koszykówce wszystko było ok. później spacer po galerii i wieczorem do domu. Przysiadłem do biurka, robiłem coś na laptopie i po ok 40 minutach czułem, że puchnie mi kolano.
Na drugi dzień nadal było opuchnięte i czułem już blokadę w kolanie, miałem motyw "ciągnięcia nogi za sobą" miałem dziwne uczucie od wewnętrznej strony.
Byłem u fizjoterapeuty - powiedział, że kolano nie jest opuchnięte, pokręcił nim i stwierdzil, że wszystko ok. ale czułem jeszcze, że jest tam płyn. Po 3 dniach większośc opuchlizny zeszło, ale zostało dziwne uczucie właśnie od wewnętrznej strony, czasami taki motyw "pustki", że nic w tym miejscu nie ma i wyobrażenie, że za chwilę wyleci mi chrząstka. Co mogło się stać?
Kolano powinno być powtórnie zbadane, gdyż płyn (obrzęk) mógł zaburzyć wynik badania funkcjonalnego, ortopedycznego. Pierwsza rzecz która przychodzi mi na myśl to uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej, bądź naciągnięcie więzadła pobocznego przyśrodkowego. Poza tym mogło dojść do "pofałdowania" powięzi (w wyniku wielu lądowań) a z tym świetnie poradzą sobie terapeuci po szkoleniach z metody FDM. Zapraszamy serdecznie do naszych gabinetów.

Polecam zrobić USG i z nim udać się do fizjoterapeuty. Pozdrawiam!
Dzień dobry. Proszę udać się do innego fizjoterapeuty. Biorąc pod uwagę mechanizm powtarzających się lądowań na stopy podczas wyskoków do góry oraz Pana opis opuchnięcia i subiektywnej niestabilności skłaniam się, ku problemom z tkanką pochłaniającą wstrząsy w obrębie stawów - torebka stawowa. 100% pewności można uzyskać poprzez dokładne zbadanie Pana podczas wizyty. Proponuję wizytę u doświadczonego terapeuty FDM. Pozdrawiam serdecznie
Polecam udać się do fizjoterapeuty, który określi przyczynę problemu i wdroży odpowiednie leczenie. Pozdrawiam
Dzień dobry,
Jeśli objawy dalej się utrzymują, sugeruję udać się do lekarza ortopedy, który zleci odpowiednie badania obrazowe. Problem należy zdiagnozować aby zapobiec przyszłym następstwom.
Z poważaniem

Wojciech Szreder - CM REHAB