Gram w siatkówke pare dobrych lat, i po ostatnim intensywnym sezonie zaczał mnie bark boleć, najbard

3 odpowiedzi
Gram w siatkówke pare dobrych lat, i po ostatnim intensywnym sezonie zaczał mnie bark boleć, najbardziej po intensywnym meczu, po paru dniach przsestaje boleć. Poszedłem zrobić USG i dostałęm taką notke:

Ściegno mieśnia podłopatkowego obustronnie w prawidłowej echogeniczności, prawidłowej grubośći. Niewielka asymetria w zakresie ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego- po stronie prawej w okolicy przyczepu ściegno nieco cieńsze (w porównaniu ze stroną lewą), od strony kaletkowej odcinkowo- na długości około 0,4 cm, grubości do 0,1 o obniżonej echogeniczności; śladowa ilość wysięku w sąsiedztwie- w kalatce podbarkowo- ponaramiennej (do 0,2 cm). Poza tym obustronnie ściegno mieśnia nadgrzebieniowego- podgrzebieniowego i obłęgo mniejszego bez cech patologi- przyczepy obustronnie prawidłowe. brzuście o prawidłowej obiętości i echogeniczności. Kaletka podbarkowo-podnaramienna prawa i kaletka podkurcza (obustronnie) bez poszerzenia, wyrostek kruczy o równych obrysach. W badaniu dynamicznym cech ciasnoty podbarkowej nie stwierdza się. W okolicach wcięcia nadłopatkowego prawidłowa- symetryczna. Ściegno głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia o prawidłowej echogeniczności, bez zwiększonej ilości płynów w sąsiedztwie, w bruździe międzyguzkowej o prawidłowej lokalizacji. Sciegno mięsnia naramiennego bez cech patologi. Guzek większy i mniejszy kości ramiennej o nieco nierównych obrysach (obustronnie- o większym nasileniu po stronie lewej), bez zmian odczynowych w sąsiedztwie. Chcrząstka stawowa zachowana. Obrębek stawowy bez cech uchwytnej patologii/ cech oddzielenia. Nie stwierdza się zwiększonej ilości płynu w jamie stawu ramiennego. Powierzchnie stawu barkowo- obojczykowego o równych obrysach; więzadła nie pogrubiałe.
Wnioski:
Cechy częściowego/ śródwięzadłowego uszkodzenia ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego prawego od strony kaletkowej z niewielkim wysiękiem w sąsiedztwie(w kaletce podbarkowo- podnaramiennej).

PROSZE O POMOC W INTERPRETACJI WYNIKU I WSKAZÓWKI DO DALESZEGO LECZENIA (PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA)
Witam serdecznie.
Z opisu wynikają niewielkie zmiany przeciążeniowe objawiające się częściowym uszkodzeniem ścięgna. Nie są to może poważne zmian ale dobrze by było się tym zająć bo nie pogłębiać problemu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby udanie się do fizjoterapeuty, który dobierze odpowiednia terapie i ćwiczenia dzięki, którym będzie Pan mógł wrócić do sportu bez dolegliwości. Jeżeli zajdzie taka potrzeba zostanie Pan skierowany do lekarza specjalisty.
Pozdrawiam
Robert Hetman

Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u fizjoterapeuty i przeprowadzenie rzetelnego badania. Wyniki badania obrazowego to jedno ale trzeba przeprowadzić diagnostyke i ustalić plan leczenia.
Pozdrawiam Dawid Andrzejewski.
witam, po pierwsze leczy się pacjenta a nie zdjęcie. Najpierw przeprowadza się badanie funkcjonalne,a dopiero potem robi zdjęcie żeby coś wykluczyć albo potwierdzić, nigdy odwrotnie. Jednak nasi lekarze najczęściej nie rozumieją tego. W tym opisie nie ma nic wielkiego. Mogę śmiało stwierdzić, że jak pójdzie Pan do dobrego fizjoterapeuty to pomoże.