Górna szóstka z ropą i bakteriami. Usuwać czy leczyć? jakie szanse na wyleczenie?

1 odpowiedzi
Dzień dobry!
Mam stan zapalny w górnej szóstce. Dentystka powiedziała że jest ropa i bakterie. Są dwie opcje albo ząb usunąć albo leczyć. Ale gwarancji że uda się wyleczyć dać nie może. To 50 na 50. Albo się uda i będzie dobrze albo za 3 miesiące wrócę i ząb i tak będzie trzeba usunąć.Nie wiadomo czy leczenie i antybiotyk zadziałaja na tyle żeby było ok. Nie bardzo wiem jaka decyzję podjąć. Pod żadnym pozorem nie podważam autorytetu tamtej dentystki, ale chciała bym się poradzić. Czy Pan byłby w stanie mi dać więcej niż te 50% ? Ja się potwornie boję wizyt u dentysty bo kiedyś straszliwie się nacierpiałam dlatego każda wizyta to dla mnie okropny stres. Najłatwiej było by zęba usunąć, bo jedna wizyta i już. A tak wizyt pełno, stres, jakiś ból ect.. Ale z drugiej strony zęby jednak potrzebne ;-) Na sztuczne stać mnie nie będzie. Ale też na leczenie a potem usuwanie też mnie nie stać :-( Bardzo proszę o radę, pomoc. Powinnam leczyć czy usuwać?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc, bo ząb mnie pobolewa. Mam taki potwornie bolący przy dotyku gulaj z ropą nad zębem, nad dziąsłem właściwie.
Pozdrawiam serdecznie i błagam o radę.
O rokowaniach w leczeniu kanałowym (zresztą każdym innym też) można dyskutować na podstawie badania fizykalnego i diagnostyki obrazowej rtg. Następnie należy wziąć pod uwagę możliwości odbudowy. Oczywiście każdy ząb jest cenny ale żeby podjąć i zaakceptować decyzję oraz zaplanować leczenie, nie uniknie Pani wizyty w gabinecie.