Erekcja,problem ze zwodem

4 odpowiedzi
Witam mamy problem z partnerem :zanikajacy wzwod badz brak erekicji. Pojawil sie nie dawno partnej ma 52 lata -leczy sie od 2 lat na nad cisnienie.Do tej pory nie mielismy takiego problemu .Co w tej sytuacji zrobic mamy troche sytuacji stresowych zwiazanych z zyciem. Mieszkamy za granica.Troche czytalam na ten temat iz moze byc stres powodem takiej sytuacji jak rowniez tabletki zarzywane na nad cisnienie,zla dieta ,cholesterol ,zly poziom testosteronu,cukier. Mam umowiona wizyte u lekarza domowego i mamy zamiar tez udac sie do urologa. Co wiecej mozemy zrobic aby pokonac ten problem ktory dotyczy nas obojga ?Dziekuje za odpowiedz .Pozdrawiam N
Problem wymaga dokładnej diagnostyki i leczenia. Nie sądze aby lekarz domowy czy urolog był w stanie pomóc. W Polsce mamy od tego lekarzy specjalistów seksuologów. Zapraszam na wizytę podczas pobytu w Polsce

Szanowni Państwo,
wszystkie wymienione czynniki, nadciśnienie i zażywana na nie farmakologia, stres, kiepska dieta, wysoki poziom cholesterolu, podwyższony cukier obniżony zaś poziom testosteronu mają wpływ na jakość życia seksualnego mężczyzny i mogą powodować problemy z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji.
Konsultacja lekarska z urologiem, hipertensjologiem lub andrologiem z pewnością jest w Państwa przypadku nieodzowna, jestem przekonana, że równie ważna jest zmiana trybu życia na zdrowszy. Czasami nawet niewielkie zmiany w obrębie nawyków żywieniowych czy sposbów spędzania wolnego czasu przynoszą duże efekty. Zbilansowana dieta, rozsądna aktywność fizyczna, skuteczne radzenie sobie ze stresem same w sobie wpłyną na jakość Państwa życia poprawiając nastrój dodając witalności, fizycznej i emocjonalnej wytrzymałości oraz poprawiając libido. Co więcej takie prozdrowotne zmiany zapewnie pomogą ustabilizować poziom glukozy i cholesterolu, być może również obniżą ciśnienie krwi. To zaś w bezpośredni sposób może poprawić jakość i długość erekcji i, co za tym idzie, Państwa satysfakcję ze zbliżeń.
Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry Pani,
problemy z erekcją mogą pojawić się w każdym wieku. Najczęściej mają charakter przejściowy, jeśli nie są związane ze stałymi zmianami organicznymi, czyli medycznymi.
Sytuacje stresowe, o których Pani napisała mają oczywiście wpływ na zaburzenia erekcji, ponieważ wtedy wydziela się u mężczyzny nadmiar prolaktyny (hormonu żeńskiego), który ma bezpośredni wpływ na jakość wzwodu.
To dobry pomysł, że zdecydowaliście udać na wizytę m.in. do urologa. W zasadzie po 50-tym roku życia zaleca się kontrolnie badanie prostaty min raz w roku. Przy okazji warto zrobić następujące badania, które również mogą wpływać na zaburzenia erekcji: morfologię, cukier, testosteron, prolaktynę i TSH. Natomiast jeśli chodzi o tabletki, które partner zażywa na nadciśnienie, proszę dopasować takie, żeby nie miały skutku ubocznego w postaci wpływu na jakość życia seksualnego. Odpowiednia dieta oczywiście przekłada się na współżycie, a przede wszystkim na ochotę na seks. Proszę również jak najczęściej i przy każdej możliwej okazji korzystać z ruchu (np. chodzenie po schodach zamiast windy, podejście do sklepu, spacerowanie itp.).
I najważniejsze, żebyście nie unikali bliskości, nawet jeśli nie zawsze będzie możliwa penetracja. Inne formy to: dotyk, pieszczota, petting, czyli stymulacja ręką, seks oralny. Proszę zachęcać partnera do jak najczęstszych kontaktów, jednocześnie zaznaczając mu, że nie oczekuje Pani stosunku.
Trzymam kciuki i pozdrawiam.
Dzień dobry pani i dziękuję za zaufanie,
Słusznie..te wszystkie czynniki mogą mieć wpływ na zdrowie seksualne partnera. Sądzę, że specjaliście mogę zaproponować rozwiązanie w postacie leków na pokonanie problemu. Bardzo istotnie aby partner zadbał o zdrowie ogólnie a szczególnie pod względem nad ciśnienia, bo ta choroba jest powiązana bezpośrednio z zaburzeniem erekcję.
Pozdrawiam i trzymam kciuki