Dziwna sytuacja.

5 odpowiedzi
Witam, mam pytanie, jestem po operacji kręgosłupa L4/L5 discektomia przez fenestracje i czy to normalne że po takiej operacji nadal na rezonanie(rezonans 2 miesiące po operacji) i w opisie jest przepuklina na 4mm i pogrubiałe wiązadło żółte czyli jest to samo co przed operacją. Czy nie powinna ta część wysunięta na 4mm zniknąć na rezonansie po operacji? Opis po operacji jest identyczny co przed tylko dodano "Po discektomi" , a objawy te same?
Witam. Kluczowe pytanie, czy ustąpiły bóle po zabiegu? Jeżeli tak, to nie widzę przyczyny dla niepokoju. 4 mm to nie jest bardzo duża przepuklina. Samo pogrubienie więzadła żółtego też o niczym nie świadczy. Istotne jest, czy nie tworzy ono ciasnoty kanału kręgowego, a tego nie opisano. Jeżeli objawy po zabiegu nie zmniejszyły się proponuję odwiedzieć w pierwszej kolejności swojego lekarza operatora.

W takich przypadkach należy skonsultować kontrolne badanie MR z operatorem. Nie wiem co było wykonane podczas operacji i jaki był plan zabiegu.
Całość opisu jest interesująca , co do zaniepokojenia byłbym ostrożny .
wymaga to oceny stanu klinicznego i obrazu Mr. Czy na pewno nie ma żadnej różnicy w dolegliwościach, czy przepuklina jest na poziomie operowanym , czy zmienił się jej charakter?
Pozdrawiam Staszkiewicz
Opisy badań radiologicznych są po operacjach, zwłaszcza bezpośrednio po zupełnie nieadekwatne. Najlepiej pokazać płytkę chirurgowi.
Sytuacja wymaga wykonania badania neurologicznego i obejrzenia zdjęć.
proponuję zgłosić sie z tym problemem do neurochirurga
pozdrawiam
Piotr Winkler