Dzieńdobry, wybieram się w tej sprawie za tydzień do ginekologa, niestety nie znalazłam wcześniejsze

1 odpowiedzi
Dzieńdobry, wybieram się w tej sprawie za tydzień do ginekologa, niestety nie znalazłam wcześniejszego terminu. Jutro idę do laboratorium (pełen przegląd morfologia, tarczyca, itd) na badania, więc na wizytę pójdę już z wynikami co mam nadzieję ułatwić sprawę.

Odczuwam, że mam owulację za każdym razem, najczęściej jest to ból podbrzusza, ale często, lecz nie zawsze występuje też plamienie owulacyjne, które trwa 2-3dni. W tym miesiącu mimo braku jakiegokolwiek bólu zaczęłam plamić 13tego dnia cyklu (cykle zwykle mają 32dni, zgodnie z moimi obserwacjami było to za wcześnie na owulację) i plamienie trwało aż 10 dni. Jednak żadnego bólu sugerującego owulację nie odczułam do tej pory. W dalszym ciągu czekam na okres (od poprzedniego mija dzisiaj 41dni), wczoraj wieczorem zauważyłam delikatne plamienie, które zdecydowanie bardziej przypomina mi plamienie owulacyjne niż zwykłą miesiączkę, która do tej pory była raczej obfita, ze skrzepami. A tu ledwo cokolwiek, trochę brązoworóżowej krwi i to w śladowej ilości. Proszę o poradę co jeszcze powinnam zbadać zanim pójdę do lekarza, został jeszcze tydzień do wizyty, a ja już mam serdecznie dość czekania na okres i udawania, że jest ok. Zwykle przed okresem bolą mnie piersi, ale tym razem zupełnie tego nie odczuwam. Za to rozdrażnienie PMS, wahania humoru doprowadzą już mnie i moje otoczenie do szału. Czuję się ciężka, brzuch pobolewa od tygodnia. Nie przyjmuję antykoncepcji hormonalnej. W zeszłym roku ortopeda skierował mnie do ginekologa ze względu na potworne, promieniujące bóle nogi w trakcie okresu, które sugerowały endometriozę, lekarz na podstawie USG stwierdził, że nic nie widzi, ale nie jest w stanie zapewnić, że nie mam endometriozy. Zaczynam się zastanawiać czy to może być sygnał, który sugeruje raz jeszcze endometrioze? A może to cykl bezowulacyjny? Nie wiem co o tym myśleć, ale martwi mnie zachowanie mojego organizmu, czuję się bardzo nieswojo, bardzo proszę o porady, sugestie i odliczam czas do wizyty u lekarza.
Rozważyć proszę wykluczenie ciąży przy pomocy testu ciążowego lub badania stężenia gonadotropiny kosmówkowej we krwi. Opisywane przez Panią dolegliwości, zważywszy na informację, że nie stosuje Pani antykoncepcji wymagają wykluczenia ciąży.
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.