Dzień dobry. Zgłosiłam się do lekarza, ponieważ ostatnio odczułam kołotanie serca, które utrzymywał
1
odpowiedzi
Dzień dobry.
Zgłosiłam się do lekarza, ponieważ ostatnio odczułam kołotanie serca, które utrzymywało się ponad 30 minut.
Lekarka zleciła badanie USG tarczycy oraz badanie krwi.
USG wyszło dobrze.
TSH 1,771 ulU/ml (norma 0,38-5,33)
FT4 14,22 pmol/l (norma 7,86-14,41)
Dodatkowo w morfologii wyniki nieprawidłowe:
MCV 71 dla (norma 79-95)
MCH 22 pg (norma 26-32)
MCHC 31 g/dl (norma 32-36)
RDW-CV 16% (norma 12-14)
MICRO 23,50% (norma 0,2-4,44)
Oraz:
Żelazo 29 ug/dl (norma 60-180)
Do powtórnej wizyty jeszcze sporo czasu. Czy wyniki powinny mnie martwić? Czy z tarczycą wszystko dobrze? O czym świadczy zawyżone MICRO?
Zgłosiłam się do lekarza, ponieważ ostatnio odczułam kołotanie serca, które utrzymywało się ponad 30 minut.
Lekarka zleciła badanie USG tarczycy oraz badanie krwi.
USG wyszło dobrze.
TSH 1,771 ulU/ml (norma 0,38-5,33)
FT4 14,22 pmol/l (norma 7,86-14,41)
Dodatkowo w morfologii wyniki nieprawidłowe:
MCV 71 dla (norma 79-95)
MCH 22 pg (norma 26-32)
MCHC 31 g/dl (norma 32-36)
RDW-CV 16% (norma 12-14)
MICRO 23,50% (norma 0,2-4,44)
Oraz:
Żelazo 29 ug/dl (norma 60-180)
Do powtórnej wizyty jeszcze sporo czasu. Czy wyniki powinny mnie martwić? Czy z tarczycą wszystko dobrze? O czym świadczy zawyżone MICRO?
Dzień dobry. Na podstawie przedstawionych wyników badań można stwierdzić, że: wyniki badań tarczycy (TSH i FT4) mieszczą się w granicach normy, co sugeruje, że funkcja tarczycy jest prawidłowa. Wartości TSH i FT4 są w optymalnym zakresie, co wskazuje na dobrą regulację hormonalną gruczołu tarczowego. Kołatanie serca, które Pani odczuła, prawdopodobnie nie jest związane z zaburzeniami czynności tarczycy. Wyniki morfologii krwi wskazują na nieprawidłowości, które mogą sugerować niedokrwistość z niedoboru żelaza: obniżone wartości MCV, MCH i MCHC: wskazują na mikrocytozę (małe krwinki czerwone) i hipochromię (zmniejszona zawartość hemoglobiny w krwinkach). Podwyższone RDW-CV: Świadczy o zwiększonej zmienności wielkości krwinek czerwonych. Podwyższone MICRO: Oznacza zwiększony odsetek mikrocytów (małych krwinek czerwonych) we krwi. Zawyżona wartość MICRO potwierdza obecność mikrocytozy.
Żelazo jest znacznie poniżej normy. Jest to stan, który wymaga uwagi i leczenia. Należy umówić się z lekarzem endokrynologiem na wizytę, który zaleci suplementację żelaza oraz badania kontrolne w celu monitorowania postępów leczenia. Konieczne jest przeprowadzenie zmian w nawykach żywieniowych i zwiększenie spożycia produktów bogatych w żelazo, takich jak czerwone mięso, szpinak, rośliny strączkowe czy orzechy. Podsumowując rzeczywiście potrzebna jest opieka lekarza specjalisty, do czego zachęcam. Pozdrawiam serdecznie.
Żelazo jest znacznie poniżej normy. Jest to stan, który wymaga uwagi i leczenia. Należy umówić się z lekarzem endokrynologiem na wizytę, który zaleci suplementację żelaza oraz badania kontrolne w celu monitorowania postępów leczenia. Konieczne jest przeprowadzenie zmian w nawykach żywieniowych i zwiększenie spożycia produktów bogatych w żelazo, takich jak czerwone mięso, szpinak, rośliny strączkowe czy orzechy. Podsumowując rzeczywiście potrzebna jest opieka lekarza specjalisty, do czego zachęcam. Pozdrawiam serdecznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Dzień dobry pojawił mi się dziś ropień na dziąśle a wizytę u dentysty mam za miesiąc czy nic się nie stanie ?
- 2 tygodnie temu miałam wykonywany zabieg nacięcia ropnia na lewym pośladku. Rana goiła się do tej pory poprawnie, sączyło się z niej codziennie trochę ropy ale ból powoli zanikał i mogłam swobodnie siadać. 2 dni temu zauważyłam, że kilka centymetrów od rany bliżej okolicy odbytu odczuwam ból/ucisk…
- Witam mam pytanie czy da się jakoś schudnąć przyjmując leki antydepresyjne . Przyjmuje leki sulpiryd , bioxetin , pragiola i leriwon . W ciągu 10 miesięcy przytyłem 20 kg Czy zdrowa dieta i ćwiczenia wystarczą , czy da się w ogóle schudnać
- Przyjmuje lek Pragiola oraz Oriven na nerwice , przyjmuje leki od tygodnia. Czy moge w weekend napic sie alkoholu ? Nie wziac w ten dzien tabletek ?
- Czy zażycie tabletki dzień po (Escapella) może mieć wpływ na odczyt ilości pęcherzyków w jajnikach podczas badania USG?
- Dzień dobry, mam spory problem z niedoborem żelaza i ferrytyny. Dwa lata temu robiłam badania, żelazo na poziomie 193 (przekroczona norma) a ferrytyna 10,3 (poniżej normy). Z tego co pamiętam przez jakiś czas przed badaniem suplementowałam żelazo. Rozumiem że teraz powinnam powtórzyć badanie.…
- Witam. Mialam rezonans magnetyczny na plecy ale obraz wykazal ok 4cm 'guz' na jajniku . Zlecono mi badania dopochwowe USG I ginekolog niczego nie znalazl I stwierdzil ze obraz na rezonansie magnetycznym mogl byc spowodowany owulacja. Czy powinnam jeszcze raz zrobic USG czy jednak jakbym miala…
- Witam, mam pytanie. Około 5 msc temu skończyłam swój ostatni blister tabletek yaz-brałam je 3msc. Nigdy wcześniej nie miałam większych problemów z nieregularną miesiączka lecz w zeszłym miesiącu dostałam standardowa miesiaczke po czym po 15 dniach dostałam bardziej obfitej miesiączki która trwała…
- Moja prawa pierś już drugi raz w przeciągu dwóch miesięcy jest bolesna i w obrębie sutka widać mocno wypukłe żyły które aż przechylają sutek w jedną stronę .. dodam że karmię piersią ale głównie w nocy, dziecko ma już 16 miesięcy.. jaka może być przyczyna tych wystających żył ?
- Dzień dobry. Na 17.01.2025 mam zaplanowany zabieg Leep. Dziś zaczęłam plamić i prawdopodobnie dostanę miesiączke. Czy zabieg zostanie wykonany ?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.