Dzień dobry, Zakupiłem sobie pakiet witamin, ponieważ wróciłem do uprawiania sportu. (dwa razy w tyg

2 odpowiedzi
Dzień dobry, Zakupiłem sobie pakiet witamin, ponieważ wróciłem do uprawiania sportu. (dwa razy w tygodniu boks oraz jeżdżę na rowerze szosowym). Mam pytanie odnośnie przyjmowania tych witamin. Czy powinienem wcześniej się jakoś przebadać? Czy połączenie tych wszystkich witamin nie brdzie przekroczeniem zalecanej dziennej dawki? KFD VitaPak 90 tabl. Organicznie minerały i witaminy KFD B-Complex - 60 kaps (10witamin) KFD Vitamin D3 K2 (Mk7) KFD Omega 3 90 kaps (Najmocniejsza) Witamina C vitum forte (1000) KFD Magnesium - 160 kapsułek (Cytrynian Magnezu) KFD Ashwagandha K66 Forte - 115 tabletek (230 PORCJI) Czy przyjmowanie takich witamin i minerałów prozdrowotnie ma sens? Jeżeli się trzeba przebadać to w jaki sposób? (nie choruje na choroby przewlekłe, 25 lat, praca siedząca) Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry, z uwagi na powrót do sportu, w Pana przypadku aktywności fizycznej 3 x w tygodniu, powyższa suplementacja wydaje się mieć sens. Witaminę D3 powinna stosować każda dorosła osoba od wartości 1000 IU do 4000 IU (dzieci również, lecz tutaj występują inne normy suplementacji). Wymienione przez Pana suplementy i ich stosowanie nie wymagają w zasadzie specjalnych badań laboratoryjnych, nie mniej jednak zachęcam do diagnostyki laboratoryjnej, tj. morfologia, elektrolity, proteinogram w kontekście sportu, okresowe oznaczenie metabolitu witaminy D3, itd. ponieważ taka kontrola jest potrzebna.

Dzień dobry. Przed rozpoczęciem suplementacji należy wykonać badania labolatoryjne, które pokażą jaki jest poziom witamin w organiźmie.
Proszę również sprawdzić poziom elektrolitów.
Pozdrawiam serdecznie. Dietetyk Kliniczny.
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyka klinicznego - pierwsza wizyta (online) - 220 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.