Dzień dobry, Zacznę od tego, ze jestem sportowcem triathlonistą, boli mnie kolano podczas kucania,

3 odpowiedzi
Zacznę od tego, ze jestem sportowcem triathlonistą, boli mnie kolano podczas kucania, siadania , przeprostu nogi za kierownicą, zbiegania z górki, wykonałem rezonans wyszło, ze mam pęknięta lokątkę boczną, ale w ogóle nie reaguje na testy łakotkowego, mam przerost fałdu w kolanie, podczas biegania nie boli , dopiero w momencie kucniecia, również odczuwam ból w momencie jazdy na rowerze, ale tylko w pierwszych 30 sekundach., potem jak noga się przyzwyczai jest okej.Dodam, ze według lekarza jest to stara kontuzja związana z lokątką z przed nastu lat.
Nic nie pomaga żadne zabiegu fizjo, laser, igły, manual, oraz fala,boli mnie centralnie w środku kolana pod rzepka. Tracę nadzieje, dzięki za pomoc
Jeżeli terapia manualna i inne metody nie pomogły, a jedynym podejrzanym jest łąkotka, to rozważałbym dwie opcje - operację metodą artroskopową, by 'naprawić' łąkotkę lub korekta intensywności treningu i schematów ruchowych.
Ból "pod rzepką" w sensie poniżej (bliżej stopy) może też oznaczać problemy z więzadłem właściwym rzepki. Jeżeli "pod rzepką" oznacza zaś głębiej w kolanie, to możemy jeszcze rozważać zmiany malacyjne rzepki, które jednak powinny być widoczne w rezonansie. Myślę, że warto pójść też do innego lekarza/fizjoterapeuty, by zasięgnąć drugiej opinii.

Witam,
jeśli leczenie zachowawcze - rehabilitacja nie pomaga, to może warto zastanowić się nad zabiegiem operacyjnym?
Kwalifikację do zabiegu wykonuje dość często lekarz ortopeda?
Pozdrawiam
Wojciech Szulborski
Centralny ból pod rzepką może być konsekwencją zmniejszonej grubości chrząstki stawowej. Gdy dochodzi do mocniejszego przyparcia rzepki podczas kucania i przysiadów są mocniej drażnione receptory bólu. Oczywiście to tylko hipoteza. Skoro fizykoterapia nie pomogła trzeba rozważyć wprowadzenie treningu rehabilitacyjnego. Warto udać się na diagnostykę funkcjonalną do fizjoterapeuty, który dokładnie zbada kolano i ustali plan terapii.