Dzień dobry, W styczniu 2021 upadłam na wyprostowaną prawą rękę i doznałam : złamnia kości promieni

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
W styczniu 2021 upadłam na wyprostowaną prawą rękę i doznałam : złamnia kości promieniowej prawej. Kość po repozycji,6 tygodni w gipsie,później orteza, 3 rehabilitacje i cigły ból i przeskakiwanie w nadgarstku. Po rezonansie z podaniem kontrastu do stawu okazało się,że uszkodzenie TFCC 1D w klasyfikacji Palmera. Konsultacja i oczekiwanie około roku na artroskopię nadgarstka. Mija pół roku,a ja mam problemy utrzymaniem długopisu w ręku. Czy to może być związane z uszkodzoną chrzastką trójkątna??
Skomplikowany przypadek: możliwe jeszcze, że podczas złamania doszło do uszkodzenia nerwu pośrodkowego i występują teraz dodatkowo objawy cieśni nadgarstka. Była Pani diagnozowana jeszcze w tym kierunku? Niestety tutaj paleta powikłań leczenia tego złamania zależy jeszcze od jego rodzaju, ile było fragmentów, ich przemieszczenia, pozycji kości po zroście. Samo uszkodzenie TFCC raczej nie daje takich objawów jak Pani pisze w pytaniu.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.