Dzień dobry. W poprzednim tygodniu obudziłam się nad ranem z potwornymi zawrotami głowy i niskim c

3 odpowiedzi
Dzień dobry.
W poprzednim tygodniu obudziłam się nad ranem z potwornymi zawrotami głowy i niskim ciśnieniem krwi (105/57, puls 67). Siedząc na łózku próbowałam złapać rownowagę z otwartymi oczami, ale miałam problem - dałam radę siedzieć tylko i wyłącznie z zamknietymi oczami.
Wypiłam herbatę, która chwilę później zwróciłam. Sytuacja wiecej sie nie powtórzyła. Co mogę zrobić, aby nie pojawił sie ponownie taki problem?
Witam,
Jeśli sytuacja miała miejsce raz w życiu i już więcej się nie powtórzyła, to trudno podać konkretne wskazówki. Trzeba znać przyczynę dolegliwości, żeby im skutecznie zapobiegać. Jeśli sytuacja miałaby się powtarzać to w pierwszej kolejności proszę pomyśleć o wizycie u lekarza POZ, ew. kardiologu, jeśli łączy Pani objawy z niskim ciśnieniem. Na pewno będą potrzebne dodatkowe badania.

Dzień dobry. Jeżeli sytuacja powtórzy się poraz kolejny to wtedy najlepiej udać się wpierw do kardiologa- jeżeli ciśnienie będzie niskie. Ewentualnie rozważyć wizytę u neurologa jak kardiolog uzna, że wszystko jest dobrze z układem naczyniowo-sercowy, a sytuacja będzie się powtarzać. Pozdrawiam serdecznie
Na razie nie robić nic. Jeżeli się powtórzy, wtedy do lekarza. Pozdrawiam!