Dzień dobry, w piątek (21.06.2019 r. ) miałam leczonego kanałowo zęba (ząb nr 6) po prawej stronie.

3 odpowiedzi
Dzień dobry,
w piątek (21.06.2019 r. ) miałam leczonego kanałowo zęba (ząb nr 6) po prawej stronie. do dnia dzisiejszego mam zdrętwiałe zęby od jedynki po prawej stronie. czy jest to coś naturalnego? czy mogło dojść do uszkodzenia jakiegoś nerwu?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Jeśli była robiona dolna 6tka to prawdopodobnie miała Pani znieczulenie przewodowe - czasem jeśli znieczulimy bardzo blisko nerwu zębodołowego dolnego to objaw odrętwienia może utrzymać się kilka dni, a nawet tygodni. Zalecam kontrolę u stomatologa, który wykonywał zabieg, a na pewno wyjaśni wątpliwości.

Najlepiej będzie umówić się na wizytę do lekarza który wykonywał leczenie kanałowe, aby skontrolował Pana stan.
Utrzymujące się odrętwienie dolnych zębów po znieczuleniu nerwu zębodołolowego dolnego,po leczeniu kanalowym albo po ostrym zapaleniu przyzębia okolowierzcholkowego wskazuje na przejściowe podrażnienie albo uszkodzenie nerwu przebiegającego w pobliżu szczytów korzeni .odrętwienie może utrzymywać się czasami bardzo długo.nawet do pół roku Radziłabym skontrolować poprawność leczenia kanałowego .Gdy wszystko będzie w porządku a odrętwienie nie minie w ciągu dwóch miesięcy radziłabym wizytę u neurologa który zastosuje leczenie wspomagające regenerację nerwu.