Dzień dobry, w 2005 roku miałam operację usunięcia guza przysadki mózgowej wraz z usunięciem części

2 odpowiedzi
W 2005 roku miałam operację usunięcia guza przysadki mózgowej wraz z usunięciem części przysadki. Guz był spowodowany hiperprolaktynemią, silnym bólem głowy i zniknięciem miesiączki na około rok przed operacją. Doczekałam się dwójki wspaniałych dzieci (4 i 6 lat) poprzez przyjmowanie cyklu hormonow (już nie pamiętam nazw), zastrzyki w brzuch. Na dzień dzisiejszy przyjmuje Hydrocortisonum 10 mg dziennie, Trisequens oraz Euthyrox 100. Przechodząc już do sedna sprawy. Cztery lata temu po drugim porodzie zaczęłam ostro się odchudzać. Ograniczyłam kalorie do 1000 dziennie ale już po pierwszym miesiącu zaczęłam mieć napady kompulsywnego na jedzenie. I tak po czterech miesiacach gdy zauwazylam ze przy tak niskiej kalorycznosci nie chudłam już nic przestałam zwracać uwagę na kalorie i już jadłam wszystko w dużych ilościach. Przytulam dużo, od maja zaczęłam spisywać co jem i okazało się że jem około 1500 kcal a waga powoli jednak idzie w górę, waże teraz 75 kg i nie potrafię schudnąć. Ćwiczę od maja około 3-2 razy dziennie. Mam pytanie czy moze te hormony maja jakis wplyw czy jednak dieta, jeśli tak to do jakiego lekarza się udać żeby pomógł mi schudnąć.
Z Pani wypowiedzi wynika, że raczej jest to spowodowane hormonami. Choć dobrze żeby przyjrzał się temu specjalista. Proszę udać się do dobrego dietetyka klinicznego. On podpowie co dalej robić. Dobrze jest również skonsultować się z endokrynologiem czy hormony tarczycy odpowiednio są produkowane oraz ginekologa aby sprawdzić hormony płciowe.

Dzień dobry, pracuję bardzo często z Pacjentami z poważnymi problemami zdrowotnymi, po operacjach itd. Dlatego z doświadczenia, naprawdę nie polecam korzystać z takich łatwych informacji, porad na szybko. W takich okolicznościach należy skorzystać z indywidualnej pomocy doświadczonego dietetyka klinicznego (pracującego z chorobami). Zaoszczędzi Pani docelowo i czas i energię i zdrowie.
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia
Daria Rybicka