Dzień dobry Ucisk, bóle w klatce piersiowej, okolicy mostka(niżej, wyżej, obok), ciężkość w nabrani

2 odpowiedzi
Dzień dobry
Ucisk, bóle w klatce piersiowej, okolicy mostka(niżej, wyżej, obok), ciężkość w nabraniu pełnego oddechu, łatwe pocenie się, sporadycznie częste budzenie się w nocy, osłabienie, czy te objawy mogą wynikać z jakichś zaburzeń na tle psychicznym? Występują one w różnej częstotliwości. Morfologia, mocz, rtg klatki ok. Wizyta u kardiologa+ekg ok. Wyniki i wizyta około 3 miesięcy temu.

Czy zaburzenia lękowe i nerwica to, to samo?
Czy mogą one wystąpić bez konkretnej przyczyny? Jestem wrażliwym człowiekiem, ale ostatnio nie odczuwam nasilonego stresu.
Jakie badania należy jeszcze zrobić, przed ewentualną wizytą u psychologa? (Neurolog, endokrynolog?)

Kiedy udać się do psychiatry, a kiedy do psychologa?
W mojej okolicy więcej jest dobrych psychologow.

Czy leki na bazie ziołowych mogą pomóc?
Proszę o odpowiedzi na pytania i dziękuję :)
Dzień dobry,
konsultacja psychologiczna na pewno będzie dobrym pomysłem na początek. Robienie badań bez skierowania i wyraźnej potrzeby nie wydaje mi się dobrym pomysłem. Psycholog będzie w stanie ocenić czy potrzebna będzie interwencja psychiatryczna, czy wystarczy terapia.

Również uważam, że konsultacja psychologiczna powinna przynieść odpowiedź na postawione pytania. Badania medyczne, które Pan posiada są cenną informacją. Zaburzenia nerwicowe związane ze stresem i pod postacią somatyczną obejmują min. zaburzenia lękowe: fobie, inne zaburzenia lękowe, reakcję na ciężki stres i zaburzenia adaptacyjne oraz zaburzenia dysocjacyjne i pod postacią somatyczną.