Dzień dobry Tydzień temu skręciłam kostkę. Ortopeda powiedzial ze uszkodzone więzadła leczy się ok

5 odpowiedzi
Dzień dobry
Tydzień temu skręciłam kostkę. Ortopeda powiedzial ze uszkodzone więzadła leczy się około 4/6 tygodni. Zalecił opaske elastyczną przez miesiąc i odpoczynek. Obecnie mogę ruszac noga czuje lekki ból. Niestety mam wrażenie ze ta stopa jest dziwna sztywna inna w odczuciu. Z tąd moje pytanie kiedy powinnam wybrac się do rehabilitanta?
Witam serdecznie. W początkowej fazie po uszkodzeniu może utrzymywać się obrzęk i wzmożone napięcie, przez co występuje dziwne uczucie w danej okolicy. Przy tego typu uszkodzeniach sam odpoczynek nie wystarczy. Powinno wdrożyć się jak najszybciej terapię manualną i odpowiednio dobrane ćwiczenia, dzięki czemu wróci Pani do pełnej sprawności. Polecam zabrać całą dokumentację medyczną i udać się na wizytę u fizjoterapeuty/terapeuty manualnego/osteopaty. Pozdrawiam!

Długotrwałe unieruchomienie (czasem oczywiście niezbędne) pozostawia wiele negatywnych skutków. Pozostawienie kończyny po urazie bez odpowiedniej terapii zazwyczaj skutkuje niepełną sprawnością kończyny (ból, utykanie) lub nawracającymi kolejnymi skręceniami. Polecam osteopatę lub dobrego fizjoterapeutę z doświadczeniem w terapii powięziowej. Pozdrawiam.
Witam, proponuję Pani wykonać dynamiczne badanie USG i skonsultować się z lekarzem ortopedą. Z wynikami badań i zaleceniami od lekarza może Pani bez zbędnej zwłoki udać się do rehabilitanta.
Pozdrawiam
Wojciech Szulborski
Sugeruję wizytę: Terapia manualna - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry
Sugeruję udać się do fizjoterapeuty jak najszybciej, w celu oceny funkcji i rozpoczęcia usprawniania.
Ortopeda miał rację, że urazy więzadłowe goją się około 4-6 tygodni dlatego też nie należy doprowadzać do przeciążania gojących się struktur.

Pozdrawiam
Wojciech Szreder - REHAB Gdańsk
Dzień dobry, aby jak najszybciej pozbyć się opisanego wyżej problemu, należy jak najszybciej udać się do fizjoterapeuty. Wizyta u fizjoterapeuty nawet tego samego dnia co skręcenie stawu jest wskazana, aby zadbać o jak najszybsze usunięcie obrzęku np.kinesiotapingiem lub zabiegami fizykalnymi, a także aby już w początkowej fazie zadbać o jak najmniejszy ból związany z kontuzją. Jednocześnie należy pamiętać, że opisane wyżej działania nie dają nam możliwości obciążania stawu ponieważ, rzeczywiście tak jak poinformował lekarz uszkodzenia więzadłowe goją się między 4-6 tygodni, a skuteczne gojenie można wspomóc.
Z wyrazami Szacunku
Bartłomiej Koper