Dzień dobry ,szukam wsparcia, pomocy ,mój synek urodził sie w 29 tyg ciązy z wagą 1140 ,zamartwica u

2 odpowiedzi
Dzień dobry ,szukam wsparcia, pomocy ,mój synek urodził sie w 29 tyg ciązy z wagą 1140 ,zamartwica urodzeniowa apg-6 pkt,opózniony rozwój psychoruchowy ,wzmożone napięcie mięśniowe w kończymach górnych i dolnych ,poszerzony układ komorowy ,rehabilitujemy sie 2 razy w tyg metodą bobath z mojego punktu widzenia wgl nic nie idzie do przodu ,Błażejek nie raczkuje nie chodzi a bardzo by chciał nie ma równowagi ,siedzic siedzi ale tez czasami jeszcze poleci na boki ,nasza Pani Neurolog mowi ze jest mózgowe porażenie ,pojechalismy prywatnie tez do neurologa Pani doktor powiedziała ,że zadnego tu porażenia nie widzi poprostu że,jest leniwy ale na pewno stanie na nogi ,jeździmy do Lublina do Domu Małego Księcia do fizjoterapety co 3 msc zlecił nam ortezy ale też również wysłał nas do ortopedy który powiedział nam zbyt dużo przykrych słow min;Ja nie daje pewności Pani ,że syn będzie chodził a jak będzie to się stanie jakis cud ,wróciliśmy to tego Pana co dał nam skierowanie przekazałam mu informacje o tym co nam powiedziano Pan Fizjoterapeta powiedział,że nie ma pojęcia jak tak można przekreślić 2 letnie dziecko ,jak dziecko ma 6,7 lat to dopiero można coś powiedzieć ,nie wiem nie mam pojęcia co mam dalej robić chciałabym się wybrać z Błażejkiem do jakiegoś specjalisty w Warszawie może wkońcu ktoś mi powie czy moje dzicko stanie na nogi ,ja sama ze sobą chodzę do psychologa bo sobie nie radzę z tym wszystkim a tym bardziej ,że syna wychowuje sama ,trudno jest naprawdę ,Błażejek jest uśmiechnietym dzieckiem mówi już od 1,5 roku teraz już zaczyna zdaniami wszystko rozumie co się do niego mówi ma bardzo dobrą pamieć ,ale niesety ruchowo jest źle ,może znajdzie się jakiś dobry specjalista lub specjalistka żeby nam pomógł,pozdrawiam
Serdecznie zachęcam do konsultacji fizjoterapeutycznej metodyką w/g Vojty. Dotychczas opisywała Pani swoje doświadczenia z terapeutami metody Bobath dlatego warto porozmawiać o tym -co może zaproponować Pani synowi ten rodzaj terapii. Z praktyki zawodowej wiem ,że ćwiczenia metodą Vojty są bardzo wymagające wobec dziecka,rodzica a także samego terapeuty . Jednak potrafią przy pełnym zaangażowaniu przynieść piękne rezultaty motoryczne i funkcjonalne u pacjenta .Pozdrawiam i zachęcam do dalszej wytrwałości w pomocy Błażejkowi. :).

Dzień dobry. Z opisu wynika, że trafiła Pani na specjalistów, którzy zbyt pochopnie wyrażają opinie niepoparte pogłębioną diagnostyką. Jeśli chodzi o Mózgowe Porażenie Dziecięce to istnieje skala GMFM, która pozwala określić już u 2 letniego dziecka stopień zaburzeń. Zrozumiałam z opisu, że mieszka Pani na wschodzie Polski. Dlatego zdecydowanie polecam ośrodek w Zamościu "Krok za krokiem" Znajdzie tam Pani fachowa pomoc. Pozdrawiam.