Dzień dobry, Szanowni, jakiś czas temu na mojej twarzy, a konkretnie na brodzie, pojawiła się broda

1 odpowiedzi
Dzień dobry, Szanowni,
jakiś czas temu na mojej twarzy, a konkretnie na brodzie, pojawiła się brodawka, ma kolor cielisty nawet powiedziałabym, że jakby perłowy, lekko błyszczący, wystaje nieco ponad powierzchnię skóry, ma nierówną powierzchnię. Poszłam z tym problemem do dermatologa w nadziei, że przepisze lek, którym będę mogła wyleczyć tę brodawkę. Dermatolog jednak stwierdził, że farmakologicznie nie da rady jej wyleczyć, że można ją usunąć wyłącznie laserem, ewentualnie zastosować krioterapię. Zdziwiło mnie to, ponieważ już kiedyś miałam brodawkę na twarzy i dermatolog do którego wówczas poszłam przepisał lek na receptę i uznał wręcz, że laser pozostawi ślad na skórze, więc lepiej użyć leku. Ów lek zresztą doskonale sobie z tą zmianą poradził. No i zdaje się, że ten typ brodawki wywołuje wirus...
Moje pytanie brzmi. Czy można tę brodawkę wyleczyć lekiem, czy faktycznie nie... I czy można by było zastosować lek bez recepty, jeżeli tak, to jaki, o ile istnieje możliwość podania takiej informacji.

Z pozdrowieniem i uszanowaniem
Dzień dobry. Na Pani miejscu zaufałbym ocenie lekarza, który Panią badał. Jesli to specjalista to wie, co mówi. Dla Pani może to być taka sama zmiana jak kiedyś, ale zapewniam że jest wiele rodzajów „brodawek” skórnych i nie każda można leczyć farmakologicznie. Pozdrawiam! :)