Dzień dobry, Spotykam się ostatnio z bardzo ostrymi i mocnymi bólami barku, szyi, karku po prawej

2 odpowiedzi
Spotykam się ostatnio z bardzo ostrymi i mocnymi bólami barku, szyi, karku po prawej stronie promieniującymi poprzez rękę aż do łokcia. Ból jest na tyle mocny, ze nie daje mi o niczym innym myśleć, gdy się pojawia. Zażywam wtedy Solpadeine - to jedyny lek przewibolowy, który tu posiadam i po ok 30min zaczyna działać i przynosi mi na kilka godzin ulgę, po czym ponownie się pojawia.
Dodam, ze przebywam obecnie na wakacjach w Tanzanii i owszem, mimo stosowanych środków przeciwkomarowych, zostałam już w kilku miejscach ugryziona przez komara. Czy opisane przeze mnie objawy to coś normalnego, będącego np.przewianiem, czy powinnam się obawiać jakiejs choroby tropikalnej? Nie mam gorączki. Odnośnie wiatru: owszem, wieje wiatr, jednak jest on raczej słaby i przyjemny. Temperatury ok 30 stopni.
Witam, nie ma takiej choroby jak przewianie (pomimo pojawiającego się w naszej kulturze terminu). Dolegliwości mogą sugerować problem z kręgosłupem, który często zaostrza się np po długiej podróży, choć przyczyny mogą być inne. Nie da się (i nie powinno) diagnozowac tego schorzenia przez internet. Sugeruję wizytę u fizjoterapeuty (lokalnego lub po powrocie z wakacji). Pozdrawiam, Dominik Zakrzewski

Opisane symptomy sugerują raczej problem mechaniczny (zaburzenie strukturalne) w odcinku szyjnym kręgosłupa. Fizjoterapeuta specjalizujący się diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa jest dobrym pierwszym adresem pod który warto się udać.