Dzień dobry, przerzuciłem się ostatnio z asertinu 150 mg rano na pramolan 2x dziennie 50 mg, poniewa

1 odpowiedzi
Dzień dobry, przerzuciłem się ostatnio z asertinu 150 mg rano na pramolan 2x dziennie 50 mg, ponieważ sertralina nie działała na mnie zbyt dobrze, efekt antydepresyjny był, ale były też efekty uboczne w postaci braku możliwości skupienia się na czymkolwiek w środku dnia, z sertraliną brałem też trittico ale w małych ilościach zazwyczaj 50 mg. Odkąd biorę pramolan ( 3 dni temu zacząłem go brać), dosłownie przez cały czas słyszę ciche piszczenie w uszach, co ok kilka minut słyszę cichy dzwięk podobny do wylewania wody z dużym ciśnieniem na coś metalowego np samochód trwa on sekundę, może nawet mniej. Poza tym cały dzień czuje się bardzo zaspany dosłownie w każdym momencie dnia mógłybym iść spać z powodzeniem. Jestem programistą,zmiana na pramolan miała wyeliminować skutki uboczne i działać wyciszająco, miał pomóc mi się skupić na pracy tzn. wyeliminować problem braku możliwości skupienia się. Nie wiem czy te dzwięki z czasem przeminą czy może pramolan poprostu nie jest dla mnie. Zdiagnozowano u mnie depresję i stany lękowe, pramolan dobrze działa na to drugie ale słabo sobie radzi ze "słabymi" myślami. Lepiej się czułem na sertralinie miałem trochę więcej energii, co prawda były duże problemy ze skupieniem się, ale chyba wole to niż wracać do stanu przed farmakoterapią. Po 2 miesiącach stosowania sertralina praktycznie wyeliminowała depresyjne myśli. Odkąd stosuje pramolan, poza skutkami które opisałem wyżej, mam wrażenie, że słyszę dzwięki takie z codziennego życia, ale tak naprawde ich nie ma i ja to wiem np. dzisiaj rano słyszałem bardzo realistyczne pukanie do drzwi, ale byłem świadom tego, że to tylko moja wyobraźnia. Czasami słyszę dzwięk silnika samochodu przed domem ale nic tam nie ma ! Piszczenie w uszach powoli doprowadza mnie do szału, czy pramolan powinien tak działać ?
Dzień dobry. Jeżeli skutki leczenia są tak uciążliwe to warto ponownie skonsultować to z lekarzem prowadzącym. Pramolan nie powinien tak działać. Jeżeli leczenie sertraliną trwało kilka tygodni i spowodowało częściową poprawę stanu psychicznego, warto byłoby się zastanowić nad włączeniem innego leku z grupy SSRI, ponieważ sam Pramolan jest słabym antydepresantem - może nastąpić nawrót objawów depresyjnych.