Dzień dobry, postaram napisać zwięźle w czym tkwią moje obawy. Mam problem z ciągłym analizowaniem

2 odpowiedzi
Dzień dobry,
postaram napisać zwięźle w czym tkwią moje obawy. Mam problem z ciągłym analizowaniem sytuacji, zachowań ludzi względem mojej osoby. Na każdym kroku analizuję sobie sytuację, które miały miejsce w przeszłości. Analizuję dlaczego pewne sytuacje miały miejsce i jak mogłam im zapobiec. Mój parner często zaznacza, że jestem osobą zbyt wrażliwą i wszystko biorę do swojej osoby. Łatwo mi wpaść w gniew i nie umiem się opanować. Często mam problem z wyjściem z mieszkania. Wyjeżdżam w obawie, że zostawiłam otwarte drzwi, żelazko i wodę nawet gdy sprawdziłam je kilkakrotnie. Zmagam się też ostatnio z ciągłym zmęczeniem i sennością. Jeżeli mogę śpię w ciągu dnia i całą noc. Niestety często zdażają się dni gdy mam wolne od pracy i nie potrafię zrobić nic produktywnego. Nawet podstawowych czynności jak zrobienie sobie śniadania czy herbaty. Podstawowe badania wychodzą w porządku.
Witam serdecznie ,być może faktycznie jest pani osobą wysoko wrażliwą, która wchłania nastroje ludzi dookoła, silniej przeżywa stres, dużo myśli i wszystko analizuję.
Wielu osobom wydaje się, że jeśli będę rozpamiętywać i analizować trudne wydarzenia, to coś z tego dobrego wyniosą.
Być może jest to ruminanacja, czyli ciągłe mielenie tego co już było, przejmowanie się i rozpamiętywanie, które absolutnie nie pomaga w radzeniu sobie z emocjami. Stałe rozmyślanie o swoich problemach nie przynosi nic pozytywnego tylko wpływa na nasz stan przygnębiająco, dołujące i drażniąco.
Dobrze byłoby przyjrzeć się temu problemowi bliżej.
Z wyrazami szacunku
Agnieszka Petruczenko

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Takie uporczywe powracanie do spraw, nadmierne analizowanie sytuacji po zaprzestaniu oddziaływania bodźca nazywamy perseweratywnością. Jeżeli obserwuje Pani również pogorszenie się pamięci, otępienie należy zgłosić się do specjalisty, aby wykluczyć przyczyny natury medycznej. Z psychologiem warto przeanalizować stosowane strategie radzenia sobie ze stresem, oraz przyjrzeć się emocjom i poczuciu własnej wartości.
Pozdrawiam
Joanna Cydejko Cwojdzińska

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.