Dzień dobry, Posiadam cerę naczynkową, a w sierpniu 2017 r. przeszłam rynoplastykę z usunięciem ga

1 odpowiedzi
Posiadam cerę naczynkową, a w sierpniu 2017 r. przeszłam rynoplastykę z usunięciem garba z nosa. Dziś zmywając makijaż zauważyłam, że na grzbiecie nosa, ale lekko po prawej stronie ciągnąc się od kącika oka wyskoczyła mi dosyć gruba tętniczka. Jest ona widoczna na grzbiecie kości w postaci zgrubienia rzucającego cień, nie widać natomiast koloru. Pulsuje dosyć intensywnie. Nie twierdzę, że jej tam wcześniej nie było, ale teraz jakby spuchła, jest wyraźnie namacalna i przez cień, który rzuca, wpływa na asymetrię nosa z przodu. Często wydawało mi się, że mam w tym miejscu "niedopiłowaną" kość, jakby mała pozostałość garbka, stąd lekki cień i asymetria, ale teraz, gdy lekko spuchła, odkryłam, że to raczej kwestia tej tętniczki. Czy coś da się z tym zrobić, żeby nie pogrubiała ona optycznie nosa z jednej strony? I w ogóle pytanie, czy ona w ogóle powinna się tam znajdować i być widoczna?
Po operacji nosa ostateczny kształt i wygląd uzyskuje on po pół roku. W tkankach muszą być naczynia krwionośne. Konieczna indywidualna ocena, najlepiej u chirurga, który wykonywał tę operację.
Grzegorz Kierzynka