Dzień dobry, Planuję wykonanie zabiegu powiększania ust. Na konsultacji otrzymałam informację, że m

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
Planuję wykonanie zabiegu powiększania ust. Na konsultacji otrzymałam informację, że mogę wybrać znieczulenie w maści 20% lidokainą oraz do tego preparat będzie również zawierał substancję znieczulającą. Jest też możliwość zastosowania znieczulenia dentystycznego, natomiast nie jest ono polecane ze względu na obrzęki podczas zabiegu. Chciałabym zapytać czy znieczulenie taką maścią oraz preparat z lidokainą są w stanie w dużym stopniu zminimalizować ból? Nie wiem w związku z tym jakie znieczulenie wybrać. Mam bardzo niski próg bólu, natomiast zależy mi na jak najlepszym wykonaniu zabiegu, a lekarz wspomniał, że korzystniej byłoby wykonać zabieg ze znieczuleniem maścią.
Jeśli pacjent nadal odczuwa dyskomfort , przedłużamy znieczulenie.
W mojej klinice znieczulam zarówno miejscowo dwuskładnikową substancją znieczulającą i faktycznie bardzo rzadko jest potrzeba znieczulenia stomatologicznego . Znieczulenie stomatologiczne utrudnia współpracę pacjent lekarz podczas tak dokładnego zabiegu . Trudno wykonać polecenia lekarza typu : proszę się uśmiechnąć albo zrobić "dziubek" - łatwiej wtedy o asymetrię . Często taka naturalna asymetria jest właśnie widoczna podczas rozmowy .