Dzień dobry, parę miesięcy temu miałem profilaktycznie zrobioną glukozę i insulinę na czczo. Wynik

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
parę miesięcy temu miałem profilaktycznie zrobioną glukozę i insulinę na czczo. Wynik glukozy 102 mg/dl (norma lab. 70-105), wynik insuliny 11,4 uIU/ml (norma lab 2.0 - 25.0). Następnie co nie badałem już w innym laboratorium glukozy to wychodziło w granicach 98-105, gdzie w innych laboratoriach jest do 99 norma - tak więc ciut przekroczone. Dopiero w zeszłym tygodniu zdecydowałem się na krzywą glukozową i insulinową. Na czczo glukoza 6,5 nmol/l gdzie przy wyliczeniu na mg/dl - jakieś 86, jak rozumiem. Następnie 1h po spożyciu 75g glukozy 6,5 nmol/l ( 118 mg/dl). Po 2h z kolei 5,9 nmol/l - 106 mg/dl. Problem zaczyna się w interpretacji insuliny bo nigdzie nie potrafię znaleźć takiej jednostki wyniku.... na czczo wynik 11,70 µU/ml (norma według lab. 2,08 - 11,82 µU/ml). Blisko przekroczone... Tyle, że nie mam pojęcia co dalej bez podanych już norm. 1h po wypiciu glukozy insulina jest na poziomie 108 µU/ml, po 2h - 98,70 µU/ml. Czy są to prawidłowe wyniki? Jak je przekształcić na inne jednostki miary?
Z góry dziękuję za odp.
Dzień dobry, wyniki Pana badań, szczególnie w zakresie wydzielania insuliny względem Pana wyników glukozy, pozostają nieprawidłowe. Wskazane jest poszerzenie informacji o Pana wywiad kliniczny, celem zadecydowania o dalszej diagnostyce i leczeniu. Służę pomocą. Pozdrawiam Pana serdecznie, Anna Bogaczewicz-Słowikowska