Dzień dobry Panie Doktorze, Miałam wykonywany zabieg preparatem Algeness 2,5% w dolinie łez i żeby

4 odpowiedzi
Miałam wykonywany zabieg preparatem Algeness 2,5% w dolinie łez i żeby zminimalizować zmarszki i cienie w okolicy oczu. Po pierwszym podaniu kaniulą preparat świetnie się ułożył i nie było nawet siniaków czy śladów po zabiegu. Po drugim, ogromne siniaki, ból i od początku widziałam zgrubienia. Czekałam na zniknięcie obrzęku i siniaków. Skontaktowałam się z lekarzem po miesiącu który mi podał silny antybiotyk ( bez rezultatu) a później polecił hialuronidaze. „ grube wałki” pod oczami trochę się zmniejszyły po czterokrotnym podaniu hialuronidazy około 1,5 cm na obydwa. Jednocześnie mam wrażenie ze jakby ubyło w tym miejscu mojej własnej tkanki . Usłyszałam, ze hisluronidaza rozpuszcza tez tkankę człowieka. Lekarz chce kontynuować , ja się obawiam, że rezultat będzie jeszcze gorszy bo zgrubienia są wciąż widoczne a okolice uczu „ zapadają się. Czy moja własna tkanka się zregeneruje? Jaka jest możliwość usunięcia tego preparatu? Lekarz mi powiedział ze może mi wstrzyknąć zwykły bardzo rzadki kwas hialuronowy żeby uzupełnić.( ostatni zastrzyk hialuronidazy miał miejsce 3 dni temu).Słyszałam ze po miesiącu od zabiegu hialuronidazą jest to dopiero możliwe. Myślę że z resztą będzie to ryzykowne skoro już raz źle zareagowałam na preparat z tym kwasem w składzie. Nie chcę też innych powikłań.
Enzym hialuronidaza rozpuszcza kwas hialuronowy. Nie wybiórczo, tylko ten podany dla uzupełnienia objętości ale każdy, również ten własny. Natomiast preparaty Algeness to żel agarozowy z alg, zawierają pewną ilość kwasu hialuronowego, w związku z czym, hualuronidaza w tym przypadku zadziała również tylko w pewnym stopniu na preparat, natomiast tak samo silnie na własne tkanki.

Dzień dobry. Mam spore doświadczenie z Algeness. Zapraszam na wizytę.
Hialuronidaza rozpuszcza również własny kwas hialuronowy, ale proszę się nie obawiać. Badania naukowe na ten temat potwierdzają, że szybko on się regeneruje (w organizmie tworzy się cały czas) a skóra wróci do normy. Na przyszłość nie polecam używania Algeness do doliny łez. Kwas hialuronowy będzie w tej okolicy bezpieczniejszym wyjściem. Można go podawać najwcześniej około 2-3 tygodnie po zastosowaniu hialuronidazy.

Przemysław Leyko
lekarz medycyny estetycznej
Szczecinek
Uważam, że nie powinna pani stosować żadnych wypełniaczy dopóki całkowicie nie wchłoną się grudki. Pani problem polega na zakażeniu implantu. Hialuronidaza nie rozpuszcza agarozy, która jest głównym składnikiem aktywnym w preparacie Algeness. Poza tym ten preparat nie jest dedykowany do wypełnień okolicy „ doliny łez”. Podanie wypełniacza w obecnym stanie najprawdopodobniej spowoduje ponowne problemy. Proponuję odczekać jeszcze 2-3 miesiące, a następnie wypełnienie własną tkanką tłuszczową.