Dzień dobry, otrzymałam dziś wyniki badań prolaktyny na czczo i po obciązeniu. Zrobiłam je bo spóż

2 odpowiedzi
Otrzymałam dziś wyniki badań prolaktyny na czczo i po obciązeniu. Zrobiłam je bo spóżnia mi się okres 15 dni, choć wczesniej nigdy się to niezdazało. Mam wielkie obolałe piersi, zle się czuje i jestem płaczliwa.
Prolaktyna 1397 mIU/l przy normie 102 do 496. po obciążeniu MCP po 1h -3572.
Jak zinterpretować wynik? Co to może oznaczać? Dodam że mam niedoczynność tarczycy, ale uregulowaną czyli wyniki w normie.
Jakie dalsze badania? Oczywiście pójdę do lekarza, ale dopiero za 2 tyg mam wizytę.
Witam, jeśli spóźnia się Pani miesiączka, i ma Pani obolałe piersi, a wcześniej były regularne, to należy w pierwszej kolejności wykluczyć ciążę. Jeśli na pewno nie jest Pani w ciąży - to należy włączyć lek na obniżenie poziomu prolaktyny. Proszę udać się na wizytę w ustalonym terminie. Pozdrawiam

należy wykluczyć makrprolaktynemię przez zastosowanie PEG