Dzień dobry. ok 3 lata temu poznałam chłopaka, zatrudnił się w moim miejscu pracy - dla mnie to było

3 odpowiedzi
Dzień dobry. ok 3 lata temu poznałam chłopaka, zatrudnił się w moim miejscu pracy - dla mnie to było „od pierwszego wejrzenia”, aż ugięły mi się kolana jak go zobaczyłam 1 raz..;) po jakimś czasie zaczął do mnie zagadywać, w pracy dużo rozmawialiśmy, pisalismy, spotykaliśmy się po pracy i nagle stwierdził ze nie jest gotowy. Leczyłam się po nim 3-4 msc, 2 lata temu poznałam kogoś innego ale pol roku temu związek się rozpadł, to tez bardzo przeżyłam ale postanowiłam iść dalej i nie zamykać serca. Czasami wracałam myślami do tego 1.. żeby odezwać się do niego bo później jeszcze rozmawialiśmy jak ja jeszcze byłam w związku, nie było fajerwerków ale mimo wszystko ciepło go wspominałam. i nagle miesiąc temu napisał do mnie ten 1.. pisalismy, rozmawialiśmy, żadna propozycja spotkania nie padła, ale znowu nagle przestał się odzywać. jak to rozumiec? jak nie oszaleć przez tych chlopow?
Dzień dobry. Z Pani opisu wynika, że pierwszy chłopak początkowo nie był gotowy na relację z Panią, po jakimś czasie jednak się odezwał, aby za chwilę zniknąć bez słowa. Jego zachowanie jest nieodpowiedzialne i wskazujące na brak szacunku dla Pani i Pani uczuć. Czy chce Pani uczestniczyć w takim roller coaster w życiu nie wiedząc na czym Pani stoi? Proszę sobie odpowiedzieć na to pytanie, bo jego postawa świadczy dokładanie o takim podejściu do relacji z Panią.
Wierzę, że relacja po której się Pani "leczyła" kilka miesięcy była mocno intrygująca, ale takie relacje są najczęściej obarczone szansą, iż będą toksyczne i niezdrowe. Fajnie jest jak na początku znajomości jest ekscytacja, ale jednak umiarkowana, w przeciwnym razie może okazać się, iż szybko nastąpi utrata kontroli nad tym co się dzieje - i dokładnie to serwuje Pani "pierwszy" chłopak.
Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie czego Pani oczekuje od ewentualnego partnera i czy przewidywalność w relacji i poczucie elementarnego bezpieczeństwa i zaufania nie jest dla Pani istotne. Z pewnością opisywany chłopak tego Pani nie zagwarantuje.
Życzę powodzenia i zdrowych dla Pani wyborów w przyszłości. Proszę nie dawać uwagi ludziom, którzy w ogóle na to nie zasługują. Szkoda Pani czasu :) szacunek i miłość do siebie to podstawa udanej, zdrowej relacji w przyszłości. Powodzenia.

Witam
Zachęcam do przyjrzenia się Pani oczekiwaniom co do relacji z pierwszym jak i drugim mężczyzną. Czego Pani oczekuje od relacji ? Czy chciałaby Pani aby relacja koleżeńska zmieniła się w związek ?
Zadała Pani pytanie: "Jak rozumieć zachowanie mężczyzny, że przestał się nagle odzywać?" Aby odpowiedzieć na to pytanie potrzebna jest większa wiedza na temat sytuacji i tego co się wydarzyło podczas rozmów. Domyślanie się dlaczego tak jest spowoduje stawianie wielu hipotez na które może być trudno znaleźć odpowiedzi. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą w celu omówienia Pani trudności.
Dzień dobry,
Z opisu wnioskuję, że poznała Pani osobę w którą Pani zauroczyła się. Zaczęła Pani angażować się w relację a następnie usłyszała Pani, że człowiek ten nie jest na nią gotowy.
Czym jest miłość? Czego w niej Pani szuka? Jakie są Pani oczekiwania? Czy boi się Pani zranienia? Czy była Pani w relacjach (także koleżeńskich) po których czuła się Pani odrzucona? Czy człowiek ten przypomina Pani jakąś bliską osobę z dzieciństwa? Co uważa Pani za pociągające w tym mężczyźnie?
Związki i ludzie są takimi jakimi ich widzimy. warto zastanowić się, co Panią przyciąga do takiego typu mężczyzny.
Życzę wyborów w zgodzie z samą sobą :)
Serdecznie pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 190 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.