Dzien dobry. Odstawiam antydepresanty o ile zawroty glowy, wsztstkie inne dolegliwosci sie zmniejszy

2 odpowiedzi
Dzien dobry. Odstawiam antydepresanty o ile zawroty glowy, wsztstkie inne dolegliwosci sie zmniejszyly, od konca stycznia towarzyszy mi bol stopy, palucha, lydki (ciagnie, czasem boli) Jak sie rozciagam (od okolo ponad tygodnia) czuje napiecie w nogach calych, wprowadzilam relaksacje, kupilam pistolet do masazu (przy masazu czuje bol miesni w udzie z boku, tylu) zrobilam badania z krwi, wszystko wyglada okay, neurolog powiedzial ze wszystko wyglada okay. Prosze o porade co powinnam zrobic/ cwiczyc co to moze jeszcze byc. Czy to moze byc z wyniku stresu, spiecia miesni?
Dzień dobry,
Ważną kwestią jest okres jak długo były brane antydepresanty i w jakim stopniu obecnie odstawia Pani leki. Jednym z objawów syndromu odstawienia leków antydepresyjnych mogą być bóle mięśniowe lub uczucie ciągniecia lub mrowienia. Warto skonsultować te objawy z lekarzem prowadzącym leczenie czy odstawienie leków nie jest zbyt gwałtowne. Istotne jest zwrócenie sie również w kierunku innych czynników mogących wywołać ból. Czy występowały jakieś przeciążenia podczas codziennych czynnosci w obrębie kończyn dolnych w ostatnim miesiącu? Czy w przeszłości doszło do kontuzji które mogły powodować obawe przed obciażaniem jednej z kończyn dolnych. Czy w ostatnim czasie doszło do zmiany obuwia? Czy w rodzinie są osoby z niewydolnością żylną/żylakami lub innymi problemami układu krwionośnego. Warto zgłosić sie z tym przypadkiem na kontrole do fizjoterapeuty aby zbadać kończyne i określić czy bóle są związane z lekami czy przyczyna leży w zaburzeniach układu ruchu.
Pozdrawiam
Jakub Kasperski

Proszę udać się do dobrego fizjoterapeuty, powinien sobie z tym problemem poradzić. Pozdrawiam!