Dzień dobry, Odczuwam dyskomfort przy patrzeniu w dal jak ròwnież czytaniu i pracy z komputerem, dl

1 odpowiedzi
Odczuwam dyskomfort przy patrzeniu w dal jak ròwnież czytaniu i pracy z komputerem, dlatego też wybrałam się do optometrysty. Wada wzroku okazała się niewielka, optometrysta zasugerował szkła progresywne do noszenia na stałe, plus biurowe do komputera i czytania książek. Mam wątpliwości czy przy tak małej wadzie powinnam nosić okulaty na stałe, czy nie jest to mimo wszystko marketing i lekkie naciąganie na zakup nie tanich szkieł progresywnych.
Moja recepta:
Dal
OP -0,5 cylinder -0,25 42 st.
OL +0,5 cylinder -0,25 95 st.
Bliż
OP +0,25 cylinder -0,25 42 st
OL +1,25 cylinder -0,25 95 st
Będę wdzięczna za opinie. Dziękuję.
Męczliwość podczas pracy z komputerem, patrzeniu w dal i czytaniu może być związana z niekorygowaną wadą wzroku, ponieważ naturalnym odruchem jest adaptacyjne mrużenie powiek, które nie tylko stanowi wysiłek dla mięśni, ale przy przewlekłym napięciu może powodować zaburzenia funkcji gruczołów powiekowych i problemy z suchym okiem. Dodatkowo u osób pracujących z komputerami, które patrzą cały czas "do bliży" może wystąpić zjawisko skurczu akomodacyjnego, w którym mięśnie w oku odpowiedzialne za akomodacje są trwale napięte. Stan taki można rozpoznać podając krople porażające funkcję tych mięśni i ponownie wykonując badanie refrakcji. Korekcyjne okulary, nawet niewielkiej mocy, mogą zatem przynieść ulgę w formie rozluźnienia mięśni wyżej wymienionych, a także poprzez zastosowanie szkieł z antyrefleksem zmniejszyć ilość odbitego światła trafiającego do oka. Warto także rozważyć krople nawilżające bez konserwantów, ponieważ podczas pracy ze sztucznym światłem odruch mrugania jest osłabiony, mrugamy rzadziej, oko bardziej wysycha i jest narażone na mikrourazy i męczliwość.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.