Dzień dobry. Od ponad tygodnia boli mnie odcinek lędźwiowy kręgosłupa, a od 3 dni pojawił się ból

5 odpowiedzi
Dzień dobry.
Od ponad tygodnia boli mnie odcinek lędźwiowy kręgosłupa, a od 3 dni pojawił się ból tępy uda prawego i pośladka.
Byłam 3 dni temu na masażu kręgosłupa leczniczym z dość dużym naciskiem az miałam siniaki na plecach, oczywiście masował mnie fizjoterapeuta.
Trochę mnie to niepokoi i nie wiem czy to jest związane z tym masażem, wcześniej dużo robiłam przysiady z gumą, ale to już od 4 miesięcy robię czy to może być przez to ?
Dzień dobry,
Schodzenie objawów bólowych z okolicy kręgosłupa w dół, do kończyny (pośladek, biodro, udo) nazywane jest peryferalizacją objawów i zazwyczaj oznacza pogorszenie się stanu kręgosłupa. Może to mieć związek z masażem ale nie musi. Proszę zgłosić się do fizjoterapeuty, być może konieczna jest modyfikacja strategii leczenia.
Życzę powrotu do sprawności.
Dominik Zakrzewski

Witaj, ciało każdego z nas indywidualnie odpowiada na leczenie/aktywność ruchową. Zapraszam na wizytę, posłuchamy Pani ciała, razem dobierzemy indywidualnie proces leczenia oraz dodatkowej aktywności ruchowej.

Pozdrawiam serdecznie
mgr Wojciech Szulborski
fizjoterapeuta
Sugeruję wizytę: - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry
Żadne interwencje terapeutyczne nie powinny pozostawiać siniaków. Widocznie była przyłożona zbyt duża siła.
Co do bólu i jego promieniowania należy przeprowadzić diagnostykę funkcjonalną. Sugeruję udać się do fizjoterapeuty lub osteopaty w celu ustalenia przyczyny bólu.

Pozdrawiam
Rekomenduję udać się do fizjoterapeuty specjalizującego się w mechanicznej diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa - najlepiej certyfikowanego terapeutę metody Mckenzie. Masaż mógł spowodować pogorszenie, ale mogą być też inne powody pogorszenia stanu. Terapia powinna zostać poprzedzona bardzo wnikliwym wywiadem i analizą zachowania się objawów zarówno w wywiadzie jak i badaniu przedmiotowym w trakcie wizyty. Jeśli po początkowych działaniach terapeutycznych występuje pogorszenie to trzeba wnikliwie przeanalizować możliwe przyczyny i adekwatnie zmodyfikować podejście terapeutyczne lub zachowania pacjenta lub skierować na pogłębioną diagnostykę. Zapraszam na wizytę diagnostyczno-terapeutyczną.
Sugeruję wizytę: Diagnostyka i terapia kręgosłupa (pierwsza wizyta) - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, opisany wyżej problem najlepiej skonsultować z fizjoterapeutą. Masaż każdego rodzaju jest uśmierzeniem bólu, ale nie wyleczeniem jego przyczyny. Aby pozbyć się problemu potrzebna jest rehabilitacja. Jednocześnie skutkami żadnej interwencji terapeutycznej nie powinny być siniakiem. Może to wskazywać na użycie zbyt dużej siły podczas terapii.
Z wyrazami Szacunku
Bartłomiej Koper