Dzień Dobry. Od paru dni zacząłem stosować dietę ketogeniczną (wraz z suplementami). Jednak poczy

2 odpowiedzi
Dzień Dobry.

Od paru dni zacząłem stosować dietę ketogeniczną (wraz z suplementami). Jednak poczytałem artykuły związane z tą dietą i dowiedziałem się o pozytywnych skutkach jak i niektórych zagrożeniach stosowaniem tej diety. Nie wiem ile z tego co przeczytałem jest prawdą. Więc tu moje pytanie.

Chciałem się dowiedzieć jakie tak naprawdę są zagrożenia stosowania tej diety oraz jakie korzyści, dodatkowo chciałem się dowiedzieć też czy bez problemu mogę przejść na tą dietę.

Mam 19 lat, nie mam problemów z wątrobą, trzustką czy nerkami ani również nie mam stwierdzonej cukrzycy (jednak już dziadek ją miał, więc może być ryzyko cukrzycy). Póki co siedzący tryb życia, ale jak tylko zostaną siłownie otwarte, to wracam do treningów 3-4 razy w tygodniu.

Celem tej diety byłoby między innymi:
- pozbycie się trądziku,
- poprawienie sylwetki
- poprawienie jasności myślenia
- poprawienie snu

I inne sprzyjające efekty.

Obawiam się jednak czy stosowanie keto miałoby jakiś negatywny wpływ na wątrobe, trzustkę... itd.

Pozdrawiam
Dzień dobry,
W Pana przypadku nie widzę powodów do stosowania diety ketogenicznej. Bez kontroli dietetyka i lekarza jest to dieta trudna do stosowania, istnieje spore ryzyko niedoborów pokarmowych. Dodatkowo, prawdziwa dieta ketogeniczna polega na zwiększeniu głównie udziału tłuszczu w diecie (nie tylko redukcji węglowodanów). Aby uzyskać efekty o których Pan pisze, niezbędna jest pełnowartościowa, zróżnicowana i odpowiednio zbilansowana dieta. Dodatkowo, dieta ketogeniczna nie jest polecana u osób aktywnych fizycznie. Pozdrawiam serdecznie :)

Najlepsza dieta jest taka, która Ci nie zaszkodzi oraz będziesz ją w stanie utrzymać. Dieta ketogeniczna jest zalecana przede wszystkim przy padaczce, ale dla osób chcących zredukować masę ciała jest również korzystna. Zalecam jednak, aby samemu nie układać jej, tylko wybrać się do specjalisty. Dieta keto sprawdzi się u osób uprawiających sporty wytrzymałościowe, a nieskuteczna jest przy sportach szybkościowym(sprinty, HIIT itd.)