Dzień dobry . Od kilku miesięcy męczą mnie bóle nóg, dokładniej ten ból jest w obrębie kolan i łydek

4 odpowiedzi
Dzień dobry . Od kilku miesięcy męczą mnie bóle nóg, dokładniej ten ból jest w obrębie kolan i łydek . Jest to dla mnie uciążliwe, ponieważ ciągle budzę się z bólem nóg i już dawno nie obudziłam się bez bólu . Byłam już u kilku ortopedów i kilku bez jakiejś wnikliwej rozmowy od razu stwierdzali że to chondromalacja rzepki ...lęki niestety nie pomagały. Zauważyłam też jak się pochylam kręgosłup mnie boli lędźwiowy przy pochylaniu czy dźwiganiu dzieci bo mam dwoje dzieci . Byłam też u fizjoterapeuty to tylko mi rozluźnił mi mięśnie łydek i mięśnie kolan i tylko odczułam ulgę bo te nogi zrobiły się lżejsze ale ból w nocy nadal był. Wyniki mam wszystkie w normie elektrolitu , TSH morfologia itd. Byłam u reumatologa , miała USG brzucha ,USG Dopplera. Chce dodać, miałam takie bóle nocne nóg i w dzień również gdy wróciłam do pracy po pierwszej ciąży i sobie tłumaczyłam sobie że to od stresu its . I to się ciąglo aż urodziłam drugie dziecko i te bóle na jakiś czas ustały bo zaczęłam brać magnes i wapno. Znów dostałam tych dolegliwości w czerwcu w ubiegłym roku bóle tak mi dokuczały że nawet odczuwałam ból podczas jazdy na rowerze czy na basenie . Nasilenie bólu było najgorsze latem bo dodatkowo mi puchły nogi i jeszcze jesienią i teraz zima są trochę lżejsze bo tylko odczuwam w nocy i rano jak rozchodzę to ten ból rozchodzi na łydki i mija. W obecnej sytuacji chodzę do fizjoterapeuty i on mi stwierdził po zdjęciu RTG odcinka lędźwiowego kręgosłupa że mam lekkie skrzywienie . Dodatkowo czekam teraz rezonans magnetyczny. Czy te bóle nocne nóg może być od tego skrzywienia kręgosłupa ? Powiem że już jestem już trochę zmęczona tymi nie przesłanymi nocami.Prosze o pomoc .
Dzień dobry, zalecam zrobić badanie obrazowe całego kręgosłupa czyli odcinka: szyjnego, piersiowego, lędźwiowego.
Najlepiej zrobić rezonans magnetyczny i z opisem radiologicznym udać się na wizytę do fizjoterapeuty w celu odczytu wyników, przeprowadzenie szczególnego badania fizjoterapeutycznego oraz ustalenia leczenia.
Serdecznie zapraszam do kontaktu ze mną, a postaram się tobie pomóc.
Z poważaniem
Fizjoterapeuta Vladyslav Holovatyuk

Dzień dobry
Opisane objawy wymagają dokładnego badania funkcjonalnego. Sam masaż mięśni może być działaniem jedynie objawowym. Warto skupić się na odnalezieniu przyczyny problemu. Sugeruję udać się do osteopaty lub fizjoterapeuty który poszuka problemu globalnie.

Pozdrawiam
Dzień dobry, odpowiadając na pyt. czy skrzywienie kręgosłupa może powodować bóle nocne?
Po pierwsze trzeba określić dokładnie jak duże tzn. ile stopni i w jakim kierunku występuje skolioza. W mojej ocenie bardzo mało prawdopodobne jest to, że ono powoduje w pani przypadku ból.
Objawy wskazują bardziej na zwężenie w kanale kręgowym, dlatego w pani przypadku wymagane jest badanie MRI odc. L-S. Oraz dalsza diagnostyka i leczenie.
Witam,
Na pewno dobrym kierunkiem jest zrobienie rezonansu.
Bol nóg, opuchnięcia, często wynikają z zastoju limfy w obszarze miednicy. może być to spowodowane porodem (cc/poród naturalny), ale również niewydolnością naczyń miednicy. Wtedy wykonuje się Dopplera tego obszaru. Z punktu fizjoterapii, drogą może być terapia wisceralna skupiają się na narządach i tkankach wokół miednicy.
pozdrawiam