Dzień dobry, od 16 lat jestem w związku z mężczyzną (moim mężem), martwię się o naszą seksualność.

2 odpowiedzi
Od 16 lat jestem w związku z mężczyzną (moim mężem), martwię się o naszą seksualność. Do póki się pieścimy, całujemy jest cudownie i podniecająco, a później gdy we mnie wchodzi, to po kilku ruchach ma wytrysk. Czasami są to 3 ruchy, czasami 8 ... Czy normalne jest, że on tak szybko dochodzi? Czasami wypije 1-2 drinki wówczas trwa to nieco dłużej, natomiast bywa również tak, że nie może w ogóle dojść po alkoholu mimo, że ma wzwód i jest bardzo podniecony.
Jak mogę mu pomóc?
Opisywane objawy mogą być związane z przedwczesnym wytryskiem u partnera. Jeśli chcieliby Państwo podjąć wspólną pracę proponuje konsultacje u psychologa/psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego o specjalności seksuologicznej (właśnie w tej kombinacji).

Przedwczesny wytrysk jest w większości przypadków problemem medycznym związanym z niskim poziomem serotoniny i uwarunkowanym genetycznie. Obawiam się że terapie poznawczo behawioralne mogą być potrzebne w zależności od rozpoznania u lekarza. Proszę udać się jednak najpierw do lekarza seksuologa.