Dzień dobry, od 03.06.21 zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Belara. Czuję się tragicznie i nie j
1
odpowiedzi
Dzień dobry, od 03.06.21 zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Belara. Czuję się tragicznie i nie jestem w stanie przez nie normalnie funkcjonować: całe ciało mam opuchnięte i ciężkie, płaczę cały czas od momentu pierwszej tabletki, mam nudności i brak chęci i przede wszystkim siły na jakiekolwiek działania. Dodam, że tabletki biorę ze względu na rozpoczęcie terapii axotretem. Mam stałego partnera, ale robimy to bardzo rzadko 2/3 razy na miesiąc i zawsze byliśmy bardzo ostrożni. Nie wiem czy tabletki są warte takiego cierpienia i braku możliwości funkcjonowania, skoro i tak robimy to rzadko, a po tabletkach libido już kompletnie jest równe zeru. Czy mogę odstawić je po 4 dniach zażywania?
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Jeśli dolegliwości są tak bardzo nasilone, że utrudniają normalne funkcjonowanie to proszę tabletki odstawić nawet w środku cyklu. Może to spowodować przejściowe zaburzenia miesiączkowania i nie da efektu antykoncepcyjnego. Jeśli dolegliwości są umiarkowane rozważyć proszę utrzymanie terapii do końca cyklu i ewentualne rozważenie innej metody antykoncepcji w pierwszej kolejności hormonalnej innym preparatem.
Sugeruję wizytę: Konsultacja telefoniczna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.