Dzień dobry Moje pytanie dotyczy złamanego V palca (paliczka ostatniego) u ręki dokładniej złamałe

3 odpowiedzi
Moje pytanie dotyczy złamanego V palca (paliczka ostatniego) u ręki dokładniej złamałem palec tak wkręcił się do góry ta końcówka palca że tworzyła kont 90°, byłem u lekarza i założył mi gips na 4-6 tygodni , jednak gips mi przeszkadzał trochę w codziennych czynnościach, musiałem pracować też a że już pod gipsem palcem mogłem ruszać bezboleśnie to postanowiłem zdjąć go po trzech tygodniach , palec mnie nie boli , ruszam nim w 95% jednak nie mogę zginać do końca , chyba to kwestia mięśni nie rozruszanych ale z dnia na dzień coraz bardziej go zginam, jednak ta końcówka palca jest cały czas czerwona nic nie boli ale jest czerwone , czy to jest spowodowane tym że podczas noszenia gipsu nie trzymałem ręki zawieszonej w górę czy porostu to normalne po zlamaniu i czy bez rehabilitacji palec sam mi się rozrusza tak jak przed złamaniem czy potrzebne są te pola magnetyczne , lasery i inne metody rehabilitacji ?? U lekarza na kontroli nie byłem ponieważ mimo skierowania proponowali mi takie terminy że dziękuję..
Witam,
Sugeruje wizytę u lekarza. Po złamaniu należy wykonać RTG kontrolne, czy złamanie się zrosło. Przy okazji lekarz zbada Pański palec.

Witam.
Myślę, że jak najbardziej powinien się Pan udać do lekarza na wizytę kontrolą, żeby ocenił, czy proces zrostu przebiegł prawidłowo oraz do fizjoterapeuty w celu poprawy ruchomości palca. Pozdrawiam
Witam serdecznie,
Na początek nie obejdzie się bez wizyty lekarskiej ( ortopeda ) oraz RTG. Jeżeli lekarz wyda decyzję iż złamanie się zrosło prawidłowo oraz pozwoli na dalsze leczenie - rehabilitację, to następnym krokiem będzie udanie się do fizjoterapeuty, który to powinien wykonać niezbędny testy określające przyczynę ograniczenia ruchomości. Dopiero po tych czynnościach będzie można dobrać odpowiednią rehabilitację dla Pańskiego przypadku.