Dzień dobry; Moje dziecko ma potwierdzone badaniem rtg skrócenie nogi o 2,5cm ma obecnie 17 lat i 1

2 odpowiedzi
Dzień dobry;
Moje dziecko ma potwierdzone badaniem rtg skrócenie nogi o 2,5cm ma obecnie 17 lat i 196 cm wzrostu trenuje siatkówkę plażową, to jego pasja.
W Warszawie mam go sporadycznie. Bardzo boję się o to by stan jego krzywizn się nie pogłębiał. Kompletnie nie wiem co mam robić. Potrzebuję kontaktu z osoba która ustaliłaby dla niego ćwiczenia i rehabilitację i miała go pod kontrolą. W związku z ta wadą pojawiła się również skolioza jeżeli chodzi o dolegliwości nie skarży się na nic. Potrzebuję fachowca który konkretnie zajmuje się tym problemem.
Dzień dobry, jeżeli jest to skrót faktyczny to należy wdrożyć wyrównania do wszystkich butów. Niestety jest on na tyle duży, że wymaga ingerencji w buta (spód). Warto znaleźć specjalistę (ortopodologa, ortotyka, zdolnego szewca), który wykona wyrównanie to estetycznie, z lekkich i elastycznych materiałów.
W siatkówce, syn przez większość czasu przebywa na ugiętych nogach, więc jest to względnie bezpieczne dla kręgosłupa, ponieważ miednica wtedy powinna być ustawiona symetrycznie.
Warto skonsultować to z fizjoterapeutą zajmującym się wadami postawy.
Przy takiej dużej różnicy można również skonsultować się z lekarzem ortopedą, który specjalizuje się w operacyjnym wydłużaniu kości (np. metodą Ilizarowa). Rozwiąże to problem z butami i zapewni symetryczne podparcie dla kręgosłupa. Mimo tego, powinien wykonywać ćwiczenia, które przywrócą równowagę w kręgosłupie.

Dzień dobry,
Wady postawy nie muszą manifestować bólem bądź innymi dolegliwościami klinicznymi. Organizm człowieka nierówności i ubytki szybko kompensuje. Tutaj, warto udać się do specjalisty zajmującego się wadami postawy wśród dzieci. Pani syn ma 17 lat, więc pewne zmiany w koścu już zaszły, ale nzaburzenia funkcjonalne na pewno da się wyrównać. Wkładki ortopedyczne powinny służyć jako uzupełnienie terapii, bardziej w formie profilaktyki. Tutaj też należy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.
Życzę powodzenia,
Pozdrawiam!