Dzień dobry. Mój problem polega na silnym bólu karku, który przechodzi w formę pieczenia oraz bólu w

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Mój problem polega na silnym bólu karku, który przechodzi w formę pieczenia oraz bólu w odcinku piersiowym. Zaczęło się to od sporadycznego bolu głowy, po konsultacji z neurlogiem dostałam skierowanie na rehabilitację. Miałam prądy oraz terapię manaulana nastawiona na punkty spustowe. Po 3 sesji czułam się bardzo źle, ból głowy i zawroty nudności,dretwienie prawej ręki. Po 4 dniach ustąpiło jednak został silny ból karku, który promieniuje do łopatek oraz w odcinku piersiowym.Silne spięcie mięśni. Tabletki przeciwbólowe Roticox i Sirdalud biorę od 10 dni, nie pomagają. Neurolog z ortopeda sugerują wizytę u fizjoterapeuty. Byłam u dwóch, próbowano delikatna metoda pozbyć się napięcia, nie przyniosło to żadnych efektów oraz uslyszalam, że prawdopodobnie nie będą w stanie pomóc i odsyłają do neurologa. Proszę o pomoc. Dodam że rezonans od C2 do Th3 wyszedł ok. Jedynie w C5-C6 oraz C6-C7 wypuklina dyskową (bulging) bez zmian uciskowych.
Dzień dobry,
Terapia punktów spustowych powinno ewentualnie stanowić jako element uzupełnienia bazowej terapii manualnej.
Reasumując, terapia polegająca tylko na zmniejszeniu napięcia mięśniowego, nie przyniesie oczekiwanych efektów, ponieważ napięcie mięśniowe jest skutkiem, a nie przyczyną zaburzenia, które Pani/Pan posiada.
W tej sytuacji należy przeprowadzić szczegółowe badanie manualne, którego celem jest chwilowe sprowokowanie dolegliwości na potrzebę badania w celu zlokalizowania zaburzonego segmentu ruchowego kręgosłupa. Dopiero po tak szczegółowym badaniu i wywiadzie chorobowym, można postawić rozpoznanie i rozpocząć właściwe leczenie. Badania obrazowe, a stan funkcjonalny pacjenta czasami się nie pokrywają.
Podsumowując, diagnostyka/rozpoznanie musiało być nieprawidłowe skoro objawy wciąż występują. Zalecam udać się do fizjoterapeuty, specjalizującego się w Ortopedycznej Terapii Manualnej, który przyjrzy się Pani/Panu zaburzeniu kompleksowo i holistycznie.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Proszę poszukać wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Pozdrawiam!