Dzień dobry! Miesiąc temu zaczelam uczęszczać do fizjoterapeuty z powodu bólu kostki. Fizjoterapeut

3 odpowiedzi
Miesiąc temu zaczelam uczęszczać do fizjoterapeuty z powodu bólu kostki. Fizjoterapeutka stosowala m.in. igły, gwozdzie i banki. Uznala, ze to przez plaskostopie i wdrozylysmy wkładki. Poprawa była na kilka dni. Teraz kostka znowu boli, ale nie jest opuchnięta, sina itd.
Od 2 tygodni wiem, ze mam borelioze stawową (etap II) i przyjmuje antybiotyk duomox 12 dni. (Do 22 maja)
We wtorek kolejna wizyta u fizjoterapeutki (Pani nie wie jeszcze o borelioze). I takie pytanie - czy ta wizyta bedzie miała sens, skoro boreliozę lecze antybiotykiem? Czy może antybiotyk wybije bakterie, ale szkody ktore spowodowaly one w stawie trzeba leczyc fizjoterapeutucznie?
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź :)
Proponowałbym skonsultować to ze swoją fizjoterapeutką. Osobiście wstrzymałabym się do zakończenia terapii antybiotykowej, a następnie kontynuowała zabiegi.

Dobrze, że zaczęła Pani korygować stopy wkładką. Ważne jednak by była indywidualnie dobrana (żel który jest matrycą dla późniejszej wkładki).
Nie wiem, jaki ma Pani rodzaj bólu kostki, ale niewykluczone, że jest związany z borelią.
Dobrze, że została zdiagnozowana.
Pozdrawiam!
Jeśli jest borelioza to bedą prawdopodobnie bóle różnych stawów w całym ciele. Sprawdź czy nie ma jakichś nietolerancji pokarmowych np na nabiał. Jeśli jelito bedzie przy tym nieszczelne to beda chroniczne stany zapalne w całym ciele co będzie widać w rezonansie (małe obrzęki w okolicach niektórych stawów). Mam doświadczenie po jednej takiej pacjentce. co miesiąc ból innego stawu, takze borelioza. Odrzucila nabial - 95% bólu odeszlo :) ale kazdy jest inny. Terapia samej kostki, szczególnie ze nic tu nie piszesz o jakimś urazie czy przeciążeniu może być malo skuteczna.