Dzień dobry! Miałam zrosty po usunięciu wyrostka w całej jamie brzusznej. Na jelicie, jajnikach, dwu

1 odpowiedzi
Dzień dobry! Miałam zrosty po usunięciu wyrostka w całej jamie brzusznej. Na jelicie, jajnikach, dwunastnicy, na macicy itd. Dodatkowo płyn owodniowy na jajniku prawym, który został usunięty. Zrosty zostały usunięte laroskopowo - oprócz jednego na jelicie. Lekarzach ginekolog stwierdził że lepiej tego nie ruszać. Strasznie się martwię, bo ciągle czuję jak się coś rusza w tych jelitach. Ale nie doskwierają mi żadne bóle po operacji. Sa gazy, wypróżnienia, po długim spacerze ładnie mi się odbija. Mimo wszystko martwię się, bo wiem że takie zrosty mogą się odnawiać. Do jakich specjalistów powinnam się udać i jakie badania specjalistyczne powinnam zrobić?
Dzień dobry. Proszę zaprzestać martwienia się. Ktoś za dużo opowiedział o przebiegu zabiegu. Ma Pani chorobę zrostową. Te zrosty, które zostały puszczone najpewniej powrócą. Jedyne co pozostaje to samoobserwacja. W razie problemów ze strony jamy brzusznej konsultacja chirurgiczna. Pozdrawiam P. Jaczun