Dzień dobry, martwi mnie rozwój mojego prawie rocznego syna (10 stycznia skończy rok). Do tej pory n

1 odpowiedzi
Dzień dobry, martwi mnie rozwój mojego prawie rocznego syna (10 stycznia skończy rok). Do tej pory nie umie samodzielnie usiąść. Położony na brzuchu pełza po całym mieszkaniu, potrafi świetnie obrócić się z brzucha na plecy. Posadzony na kanapie siedzi, ale nie na tyle pewnie bym mogła go tak samego zostawić. Po chwili chce wrócić na brzuch i widać, że ta pozycja jest dla niego wygodniejsza. Od ok 2 tygodni zaczął przyjmować pozycję czworaczą, ale nie umie się w niej poruszać. Syn nie jest wcześniakiem, urodził się poprzez CC. Stwierdzono u niego kilka tyg po porodzie asymetrię ciała (chodziliśmy na zajęcia rehabilitacyjne). Stosunkowo późno zaczął podnosić głowę, obracać się przez oba ramiona i unosić tułów na rękach. Czy słusznie się niepokoje ? Czy powinnam jednak udać się z synem do jakiegoś specjalisty ? Jesteśmy pod opieka fizjoterapeuty, ale nie daje mi spokoju ten brak umiejętności siedzenia.
Dzień dobry,
w tym wieku dziecko powinno już samodzielnie siadać. Brak takiej umiejętności w oczekiwanym czasie może wynikać z różnych przyczyn np. zaburzeń napięcia mięśniowego.
Jeśli nie byliście Państwo dotychczas na konsultacji neurologicznej to warto ją rozważyć, podobnie jak badanie usg przezciemiączkowe.