Dzień dobry, martwi mnie jedna rzecz. Moje cykle miesiączkowe były regularne 28 dniowe. Dwa ostanie

1 odpowiedzi
Dzień dobry, martwi mnie jedna rzecz. Moje cykle miesiączkowe były regularne 28 dniowe. Dwa ostanie cykle skróciły się o około 7 dni. (7 dni wcześniej dostałam okres). Przed tymi wydarzeniami trafiłam na sor z powodu bólu po lewej stronie podbrzusza. Stwierdzono pęknięcie torbieli. Większość płynu została jednak wchłonięta ze względu na to, że chodziłam z bólem 5 dni. W szpitalu powiedziano mi, że wszystko jest okej. Czy zaburzeniami w cyklu mam się martwić? Oczywiście chce udać się do lekarza, ale są 2 miesięczne kolejki, a sprawa mnie bardzo martwi.
Iść może prywatnie na usg?
Proszę o radę.
dr n. med. Łukasz Blukacz
Ginekolog, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej
Katowice
Dzień dobry,

Zmiany w regularności cyklu miesiączkowego, takie jak Pani opisuje, mogą wynikać z różnych przyczyn, w tym z pęknięcia torbieli jajnika, które już Pani doświadczyła. Chociaż w większości przypadków takie zdarzenia są samoograniczające się i płyn zostaje wchłonięty przez organizm bez dalszych komplikacji, mogą one wpłynąć na równowagę hormonalną i tym samym na cykl miesiączkowy.

Pęknięcie torbieli jajnika może czasowo zaburzyć funkcjonowanie jajników i wpłynąć na cykl miesiączkowy, co może być przyczyną wcześniejszego pojawienia się miesiączki. Zazwyczaj takie zmiany są przejściowe, jednak jeśli zauważa Pani, że zmiany te utrzymują się przez kilka kolejnych cykli lub towarzyszą im inne niepokojące objawy, takie jak silny ból, nieregularne krwawienia, czy też inne zmiany w stanie zdrowia, konsultacja z lekarzem ginekologiem jest wskazana.

Rozumiem Panią obawy i chęć szybkiego wyjaśnienia sytuacji. W takim przypadku, jeśli oczekiwanie na wizytę w ramach publicznej opieki zdrowotnej jest zbyt długie, a Pani niepokój jest poważny, rozważenie wizyty prywatnej może być dobrym rozwiązaniem. Prywatne konsultacje ginekologiczne oraz badanie USG mogą pomóc w szybkim ocenieniu sytuacji i ustaleniu, czy istnieje potrzeba dalszego leczenia czy interwencji.

Warto też pamiętać, że oprócz bezpośrednich przyczyn związanych z układem rozrodczym, na regularność cyklu miesiączkowego mogą wpływać również inne czynniki, takie jak stres, znaczne zmiany w masie ciała, intensywny wysiłek fizyczny czy zmiany w diecie. Dlatego ważne jest, aby podczas wizyty poruszyć również te aspekty.

Proszę pamiętać, aby dbać o siebie i nie zwlekać z decyzją o konsultacji, jeśli Pani intuicja podpowiada, że coś może być nie tak. Czy są jeszcze inne objawy, które Panią niepokoją lub pytania, na które mogę odpowiedzieć?

Z poważaniem,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.