Dzień dobry mam pytanie zrobiłam dziś badania w kierunku tarczycy i wyszły w normie mam taki problem

2 odpowiedzi
Dzień dobry mam pytanie zrobiłam dziś badania w kierunku tarczycy i wyszły w normie mam taki problem iż od dłuższego czasu mam przyrost Wagi mimo tego że jem regularne i do tego zdrowe posiłki nie piję napojów słodzonych mimo tego waga stoi w miejscu pięć lat temu Po urodzeniu córki dostałam zastrzyki Antykoncepcyjne co trzy miesiące Takich dawek przyjęłam trzy Takich dawek przyjęłam trzy i później Odstawiłam ponieważ źle się po nich czułam po jakichś dwóch latach odczuwałam ból w lewym jajniku będą z ginekologa okazało się że na lewym jajniku jest torbiel wielkości orzecha dostałam znowu antykoncepcję tym razem belara Trochę ją przyjmowałam jedna wy znów to samo ból głowy złe samopoczucie i wzrost masy ciała . Proszę ginekologa o skierowanie na badania tłumaczyła Proszę ginekologa o skierowanie na badania tłumaczyła że muszę zgłosić się do lekarza rodzinnego. Moje pytanie brzmi jakie najlepiej zrobić badania jakie zbadać hormony żeby sprawdzić czy jest wszystko dobrze co można jeszcze zrobić żeby sprawdzić co jest przyczyną mojego tycia może to woda w organizmie jeśli tak to czy są jakieś konkretne badania aby to sprawdzić proszę o radę
Dzień dobry,
Sugerowałabym poszerzyć badania hormonalne, w szczególności w kierunku tarczycy, Niemniej nie skupiać się tylko na ogólnym hormonie TSH, a poszerzyć badania o fT4, ft3, anty-TPO oraz wykonać usg tarczycy.
Jeżeli chodzi o zatrzymaną wodę w organizmie, przyczyn może być wiele, m.in. nieodpowiednie dobranie antykoncepcji, zbyt duża zawartość soli, produktów przetworzonych w diecie, nadmierne spożywanie mocnej kawy, herbaty, alkoholu, zbyt mała aktywność fizyczna, czy niedostateczne nawadnianie organizmu.
Dodatkowo nadmierne zatrzymywanie wody metabolicznej w organizmie może świadczyć o występowaniu chorób, np. niewydolność serca, choroby nerek, choroby wątroby, czy wcześnie wspomniane nieprawidłowości w funkcjonowaniu tarczycy.
Pozdrawiam,
Mgr inż. Klaudia Kotecka-Majchrzak

Dzień dobry, można by było poszerzyć diagnostykę o oznaczenie glikemii na czczo oraz insuliny na czczo. Pani opis sytuacji jest dość ogólnikowy, problemy z redukcją masy ciała mogą leżeć także w doborze produktów spożywczych, błędnym oszacowaniu deficytu energetycznego, itd, sugerowałabym konsultację dietetyczną (właściwie na podstawie dogłębnego wywiadu medycznego i żywieniowego poszerza się diagnostykę laboratoryjną). Pozdrawiam i zapraszam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 130 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.