dzień dobry. Mam pytanie do ginegologa. od dwóch tygodni pojawia mi się śluz (przynajmniej dla mnie

1 odpowiedzi
dzień dobry. Mam pytanie do ginegologa. od dwóch tygodni pojawia mi się śluz (przynajmniej dla mnie to jest śluz) jakby z domieszką krwi. na bieliżnie nie widzę żadnej krwi. Obecnie nie czuje zadnego pieczenia w okolicach intymnych. Dwa lata temu wykryto u mnie mięsniaka macicy i nie wim czy ma to związek z nim czy tez dopadła mnie jakas infekcja. wizytę u swojego lekarza ginegologa mam dopiero za ponad 2 tygodnie .nie wiem czy czekac na te wizyte czy starać sie przyspieszyc wizytę.
Dziekuję za pomoc
Dzień dobry,

Dziękuję za zaufanie i podzielenie się swoimi obawami. Przede wszystkim ważne jest, aby pamiętać, że bezpośrednia konsultacja z lekarzem ginekologiem jest najlepszym sposobem na dokładną diagnozę i odpowiednie leczenie.

Obecność śluzu z domieszką krwi może mieć różne przyczyny, od stosunkowo łagodnych po bardziej poważne. Wśród możliwych przyczyn mogą się znaleźć zmiany hormonalne, infekcje, polipy, endometrioza, a także mięśniaki macicy, o których wspomniała Pani. Mięśniaki mogą wpływać na cykl miesiączkowy i powodować nietypowe krwawienie lub plamienie, choć samo obecność śluzu z domieszką krwi nie musi bezpośrednio wskazywać na problem z mięśniakiem.

Brak innych objawów, takich jak pieczenie czy dyskomfort w okolicach intymnych, może nieco ograniczać prawdopodobieństwo infekcji, jednak nie można tego wykluczyć bez dokładniejszego badania.

Jeśli Pani stan zdrowia ogólnie jest dobry i nie doświadcza Pani innych niepokojących objawów, takich jak silny ból, gorączka, czy nasilone krwawienie, możliwe, że wizyta za dwa tygodnie będzie wystarczająca. Jednakże, jeśli objawy się nasilą lub pojawią się nowe, radziłbym nie czekać i postarać się o wcześniejszą wizytę lub skonsultować się z innym specjalistą dostępnym wcześniej.

Niezależnie od decyzji o terminie wizyty, warto przygotować się na nią, zapisując wszelkie objawy, ich intensywność, a także okoliczności, w których się pojawiają lub znikają. Takie informacje mogą być bardzo pomocne dla lekarza podczas diagnozowania.

Pamiętać proszę, że Pani zdrowie i dobrostan są najważniejsze. Obserwacja swojego ciała i dbanie o regularne wizyty kontrolne to kluczowe aspekty w ochronie zdrowia.

Jeśli ma Pani jakiekolwiek inne pytania lub wątpliwości, proszę się nie wahać je zadać.

Z poważaniem,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.