Dzień dobry, Mam problem z zębem - około tydzień temu mój ząb został zatruty ze względu na ciągł

2 odpowiedzi
Mam problem z zębem - około tydzień temu mój ząb został zatruty ze względu na ciągły utrzymujący się ból i opuchnięte dziąsła, nie byłam w stanie stwierdzić który ząb mnie boli bo bolała cała strona szczęki, jednak jeden z zębów był zepsuty aczkolwiek jako jedyny nie odczuwał dolegliwości bólowych ( trwało to prawie codziennie z mniejszym lub większym nasileniem około miesiąca) w końcu po wizycie u dentysty stwierdzono ( bez prześwietlenia ), że to na pewno promieniowanie od tego zęba i, że musi zostać wykonane leczenie kanałowe. Została założona trucizna do zęba - ząb w pierwsze ok. 3 dni nie dawał żadnych znaków a jakikolwiek ból zniknął, po tym czasie ząb się lekko ukruszył i zaczeła się okropna nadwrażliwość - w momencie gdy coś ciepłego lub zwykła lednia woda dostanie się na prawą stronę pojawia się ogromny ból promieniujący aż do ucha - zgłosiłam się do dentysty po oględzinach niby wszystko ok, trucizna podobno nie wypadła został dołożony opatrunek w miejsce wykruszenia - ale to nic nie zmieniło, ból przy ciepłym czy letnim jest wciąż uciążliwy i silny - Pani doktor stwierdziła, że to dziwne ale może po prostu dopiero teraz ząb mi reaguje na trucizne.

Proszę o poradę - czy jest to normalne co się dzieje, czy mam się jednak udać gdzieś jeszcze na obejrzenie zęba.
Witam.intensywny ból na ciepło świadczy o nieodwracalnym stanie zapalnym miazgi leczonego zęba.Konieczne jest jak najszybsze przeprowadzenie leczenia kanałowego chorego zęba w znieczuleniu,z użyciem preparatów odkażających,ból szybko minie.Pozdrawiam R,Maliszewska-Olekszak

Witam ząb prawdopodobnie obumiera pod wpływem środka dewitalizującego, jeśli występują takie objawy zalecałabym bezzwłoczne rozpoczęcie leczenia kanałowego