Dzień dobry, mam problem z pięta tudzież przyczepem achillesa, podczas wstawania z rana odczuwam sz

11 odpowiedzi
Mam problem z pięta tudzież przyczepem achillesa, podczas wstawania z rana odczuwam sztywność w okolicy dolnego przyczepu achillesa, do tego doszedł lekki ból, USG wykazało cechy tendinosis bez zwapnień i stanów zapalnych. Miałem igłoterapię w tamtej okolicy, laseroterapię oraz pole magnetyczne, niestety objawy pozostały. Podczas 2 miesięcznego roztrenowania również występowała owa sztywność. Po bieganiu, rowerze kiedy trzymam nogi jakiś czas bez ruchu również występuje lekka sztywność. Podczas biegania jest okej, nie raz przez pierwsze 2 min lekki dyskomfort, ale mija, proszę o pomoc.
Witam. Problem lokalny czyli tendinosis może być konsekwencją nadmiernej pracy mięśni podudzia lub innej grupy mięśni np kulszowo-goleniowych. Praca lokalna nad samym ścięgnem nie ma sensu. Problem powinien ocenić doświadczony fizjoterapeuta lub Osteopata.

Widocznie problem nie dotyczy samego ścięgna. Trzeba zbadać inne struktury współpracujące z nim. Dokładne badanie diagnostyczne u fizjoterapeuty powinno pomóc znaleźć przyczyny bólów ścięgien.
Witam. Konieczne byloby tutaj przeprowadzenie pelnego badania terapeutycznego z ocena ruchomosci biodra, stawu kolanowego oraz stawow stopy. Najczesciej problemem pozostaje niewlasciwa aktywnosc miesnia posladkowego wielkiego, a wlasciwie jej brak. Jednak bez badania i wywiadu nie da sie wiecej powiedziec. Pozdrawiam MJ
Zdecydowanie należy udać się do doświadczonego fizjoterapeuty w celu dokładnego badania. Nie widzę nigdzie wieku pacjenta. W problemach "achillesowych" także na ten czynnik trzeba zwrócić uwagę i na występowanie tzw. Rewaskularyzacji naczyń krwionośnych w ścięgnach Achillesa. Tyczy się to głównie pacjentów w ok 30 i 30 +.
Problem może być nie tylko w Achillesie, ale i wyżej poczynając od kręgosłupa, a okolicy pięty są ich pokłosiem. Należy dokonać pełnego badania funkcjonalnego układu ruchu i pracować nad nim całościowo. Pozdrawiam.
Oprócz słusznych uwag kolegów polecam picie dużych ilości wody oraz oszczędzanie stopy jeśli ból po obecnym wysiłku jest znaczny.
Miałem wielu pacjentów z identycznymi objawami. Sam również borykałem się z takimi samymi dolegliwościami. Nie zgadzam sie ze lokalna praca ze ścięgnem nie pomoże. Pomoże ale zgadzam sie ze należy spojrzeć szerzej. Jeśli mamy tendinitis to jest tam zmiana struktury wiec trzeba z tym pracować lokalnie. Problem i terapie należy potraktować poważnie aby uchronić sie przed zerwaniem ścięgna. Poniżej wymienię czynności które mi osobiście i wielu pacjentom pomogły: masaż poprzeczny ścięgna + rozciąganie i masaż lodem całej okolicy (jako główne czynniki), trening Alfredsona jako wzmacnianie ekscentryczne i dbanie o elastyczność jednocześnie. Jeśli chodzi o poranna sztywność bardzo niwelowała mi to maść dicloziaja gruba warstwa bez wsmarowywania okryta płatkami do demakijażu oraz lekko owinięte bandażem elastycznym i na to skarpeta z obciętymi palcami. W tym należy pójść spać. Rano duża ulga. Tez cały scenariusz sprawdza sie u większości osób. Gorzej jeśli mamy np piętę Haglunda itp. Lasery i inne pierdoły można sobie darować...
Witam serdecznie, wiekszosc kolegow sugeruje badanie u fizjoterapeuty/Osteopaty i to jest dobre!
Jednak rozumiem ze potrzebujesz pomocy doraźnej.
Dlatego jako doświadczony fizjoterapeuta zalece Tobie terapie fala uderzeniowa.
W moim MEDI_SPA nie mam tej uslugi jednak jestem pewien, ze 3-5 wizyt powinno skutecznie pomóc!
Dostępnych jest wiele dowodów wskazujących, że terapia falą uderzeniową jest bardziej efektywna niż leczenie zachowawcze, takie jak iniekcje kortykosteroidów, trening domowy, obciążenie ekscentryczne lub też zapewnia lepsze wyniki jeżeli stosowana jest łącznie z obciążeniem ekscentrycznym w przypadkach tendinopatii ścięgna Achillesa.
Życzę wyleczenia i pozdrawiam MEDI_SPA Jacek Daleszynski:)
Diagnostyka, leczenie i tzw.dobre rady bez uprzedniego badania manualnego są bezcelowe. Proszę z zgłosić się do Fizjoterapeuty,który przede wszystkim sprawdzi ustawienie miednicy, oceni dysbalans miesniowy, wzorzec ruchowy oraz sprawdzi poziomy unerwienia w obrebie kręgosłupa aż po trening pod dane aktywnosci celem przetorowania korowego. Pozdrawiam
Uważam, że wizyta w gabinecie jest niezbędna, przyczyn tego problemu może być wiele, trzeba zdiagnozować i zastosować kompleksową, odpowiednio dobraną terapię. Możliwości jest dużo.Pozdrawiam
Dzień Dobry, zachęcam do skorzystania z usług fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta zbierze pełen wywiad, wykona badanie funkcjonalne, ustali przyczynę problemu oraz wdroży plan leczenia.