Dzień dobry, mam problem z barkiem, a dokładniej podczas wykonywania niektórych ćwiczeń, szczególnie

2 odpowiedzi
Dzień dobry, mam problem z barkiem, a dokładniej podczas wykonywania niektórych ćwiczeń, szczególnie dipów na poręczach, mój prawy bark jest trochę wyżej od lewego w dolnej fazie ruchu, co należałoby w takiej sytuacji zrobić by temu zapobiec?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Problem jest złożony. Prawdopodobnie jest to różnica aktywacji poszczególnych mięśni przy wykonywaniu ćwiczeń. Należałoby sprawdzić jak zachowuje się obręcz barkowa przy prostych ruchach i bardziej złożonych ćwiczeniach. Porównać pracę mięśni, sprawdzić czy mięśnie stabilizujące łopatkę są wydolne i zwrócić uwagę czy nie występują kompensacje. Wiele kwestii takich jak: czy występuje ból, czy był kiedykolwiek uraz tego barku, jak wygląda trening, od jakiego czasu występuje problem, czy są dodatkowe asymetrie pozostaje nierozstrzygnięta, dlatego ciężko przez internet dać właściwą poradę. Tym bardziej bez badania na żywo.

Jeśli ból nie występuje, sugerowałbym poszukać odpowiedzialnego trenera, który zajmuję się dokładną analizą techniki. Jeśli problem jest bardziej złożony to fizjoterapeutę, któremu siłownia nie jest obca.

Należy udać się do fizjoterapeuty, aby sprawdził gdzie jest problem. Przez internet nie da się udzielić wiarygodnej odpowiedzi na to pytanie. Pozdrawiam!