Dzień dobry, Mam podejrzenie neuralgii nerwów podbrzusznego oraz sromowego. Od czasu operacji lapar

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
Mam podejrzenie neuralgii nerwów podbrzusznego oraz sromowego. Od czasu operacji laparoskopowej w grudniu 2021r. mam bardzo duże trudnosci z oddawaniem moczu i stolca. Niestety z czasem dolegliwości pogarszają się, doszły ogromne piekące bóle całego krocza. Z moich obserwacji oraz konsultacji z lekarzami i fizjoterapeutką uroginekologiczną, wynika że zwieracze wewnętrzne zarówno pęcherza jak i odbytu nie rozluźniają się prawidłowo. Co w tej sytuacji należy i można zrobić? Czy blokady tych nerwów są wskazane? Proszę o pomoc i konkretne adresy najlepiej na południu Polski. Dziękuję.
Dzień dobry. Jeżeli faktycznie dolegliwości bólowe są w zakresie unwerwienia nerwu sromowego warto byłoby zrobić blokadę nerwów sromowych jak narzędzie diagnostyczne. Długoterminowo mogłaby pomóc termolezja pulsacyjna tych nerwów. Pytanie co to była za operacja. Dobrze taka blokadę wykonać pod kontrola usg gdyz nie jest to łatwy nerw do zlokalizowania i metody na slepo sa obarczone ryzykiem niepowodzenia. Przy zabiegu termolezji używamy dodatkowo stymulatora nerwów który ułatwia zlokalizowanie danej struktury. Z opcji farmakologicznych w tym przypadku warto byłoby rozważyć wlewy z Lidokainy lub Ketaminy dożylnie jak również włączyć do oceny preparaty z medycznej marihuany.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja anestezjologiczna (pierwsza wizyta) - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.