Dzień Dobry mam pewien problem mianowicie mogę leżeć ok 3 min na brzuchu oparta na przedramieniu i p

4 odpowiedzi
Dzień Dobry mam pewien problem mianowicie mogę leżeć ok 3 min na brzuchu oparta na przedramieniu i po tym czasie ciężko mi wstać mam wrażenie że zastygają mi stawy tak samo mam z nogami gdy np usiądę w jednej pozycji po kilku minutach ciężko mi wstać tak aby mnie to nie bolało po chwili przechodzi lecz gdy wstaje mam opor przykładowo wstając po kilku minutach od komputera za potrzebą pójścia do toalety wstając bolą mnie kolana i biodra przez co mam ograniczony ruch na chwilę do tego dochodzą plecy pół przy chodzeniu z lewej strony przy kręgosłupie w niektórych pozycjach niewyczuwalny a w innych przeszywający nie wspominając już o tym że codziennie bolą mnie lędźwia tak że czasem nie mogę oddychać tak jakby to były nerwobóle..nie mam pojęcia co zrobić
Dzień dobry,
Proszę zadbać o regularną codzienną aktywność fizyczną (spacery, nordic walking, basen, rower itp) trwającą co najmniej 40-60 min każdego dnia. Warto też unikać długotrwałego przebywania w jednej, niezmiennej pozycji. Nasze ciała zostały stworzone do ruchu, stąd wiele osób odczuwa problem w dzisiejszych czasach.
Jeśli w ciągu 3-4 tygodni problem nie zacznie ustępować to proszę skontaktować się z okolicznym fizjoterapeutą.
Życzę pełnej sprawności,
Dominik Zakrzewski

Rozumiem, że doświadczasz wielu różnych dolegliwości, które znacząco wpływają na twoje codzienne funkcjonowanie. Jest to poważna sprawa i ważne jest, abyś jak najszybciej skonsultowała się z lekarzem lub specjalistą medycznym, aby zbadać przyczyny tych dolegliwości i rozpocząć odpowiednie leczenie. Wizyta u lekarza pozwoli na dokładne zdiagnozowanie przyczyn twoich dolegliwości i zaplanowanie odpowiedniego leczenia. Może być konieczne wykonanie badań obrazowych, takich jak RTG, tomografia komputerowa (TK) czy rezonans magnetyczny (MRI), aby dokładniej ocenić stan twoich stawów i kręgosłupa. Wszystko by ustalić odpowiedni plan leczenia .
W międzyczasie możesz spróbować łagodzić objawy poprzez regularne ćwiczenia fizyczne, które wzmacniają mięśnie i poprawiają elastyczność stawów, zachowanie prawidłowej postawy ciała podczas siedzenia, stania i chodzenia. Regularną zmianę pozycji gdy ta jest obciążająca dla stawów i pojawia się ból.
Pozdrawiam
Agnieszka Wrona
Udać się do fizjoterapeuty, bo prawdopodobnie zbyt duże napięcie jest w całym ciele. Pozdrawiam!
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, jeśli boli kilka stawów na raz plus jest ból przy unieruchomieniu zrobił bym badania: odczyn Waalera Rosego RF, Przeciwciała antycytrulinowe anty-CCP, OB i CRP. Dodatkowo sprawdził bym przeciwciała w klasie IgG: IgG Chlamydia, IgG Borelioza, IgG Yersinia. Pozdrawiam Jarosław Komosa Fizjoterapeuta Konstancin